Всичко за дърводелството
hitarpetar - специалист
Здравейте
Никъде не намерих подобна тема а и на мен подобно нещо не ми се беше случвало до сега.
Правих една градинска мебел и между цялата заготовка явно е имало малко по смолисти дъски - не си личаха преди това.
шлайфах си всичко както трябва: барабанен шлайф, 1 ръка лак, прешкурване за омекотяване и после пак лак. Всичко си беше ОК докато тук-там не изби смола като ситна роса.
Лака е на водна основа и сега си нямам никаква представа как да оправя нещата.
Някакви идеи от по-знаещите ? ( МОЛЯ )
mavryt4o - майстор
Няма оправяне и да беше изчистил с ацетон като напече пак избива и така с години.Аз чепках ,чистих с ацетон после запълвам с лепило с трици и пак изби..
hitarpetar - специалист
Ако беше някакъв джоб със смола или нещо от този вид - не съм го видял, нещо е станало и тн.
Проблема е че излиза от жилите на шарката - как да го предвиди човек...
EDI - майстор
И на мен ми се е случвало на два, три пъти.Риска пада, ако се работи с много сух материал, но пак не е гаранция.Самите дъски, които са рискови са с по-висока относителна тежест и стоят малко мазни.
parketmilanov - специалист
Прав е Еди , понякога избора на дървен материал ,колкото и влагомера да имаш , всичко става на усет придобит
с много мноооого работа...
fillme - специалист
Дали спрея за разтваряне на смоли дето се чистят инструментите няма да помогне?
parketmilanov - специалист
Пробвай , а пробвай и с финиш масло ....така порите ще са отворени и ще може по-лесно да се
изтече смолата.....
hitarpetar - специалист
Относно влагомера при избора на този материал - да верно ми беше в ръката нон-стоп, но няма как при положение че ти трябва сух материал за вчера :-D
В крайна сметка избилата смола - като роса- я обрах с шпатула, прешлайфах за да хване лака и след още една ръка положението се запечата - поне за сега. Не мисля че третата ръка лак е спомогнала за спирането на смолата, но сега поне няма.
Не знам дали ако бях го минал още първа ръка с яхтен лак и после още 1/2 ръце пак с него, дали нямаше да запечата по- добре и да не се стига до тук?
EDI - майстор
Пак щеше да избие и да си личи.Колкото и да е сухо дървото, все има някакво свиване и отпускане и щеше да избута нагоре смола, колкото да те дразни.Дано сега смолата в повърхността е избила вече и повече да нямаш проблеми.

Тема "Избила смола след лакиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: