• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
vph
Здравейте,
знае ли някой къде мога да намеря рендосан сух чамов материал по мои или със стандартни размери в Пловдив и близката околност? Питам за нормални цени т.е. изключвам търговските вериги.

Поздрави,
Филип
profesionalist_wood - майстор
vph написа:
Здравейте,
знае ли някой къде мога да намеря рендосан сух чамов материал по мои или със стандартни размери в Пловдив и близката околност? Питам за нормални цени т.е. изключвам търговските вериги.

Поздрави,
Филип
В Перущица има един дървообработващ завод с готови неща,може и по поръчка. Хората в града могат да те ориентират къде е
profesionalist_wood - майстор
Ако ти е спешно ще им потърся телефоните,имам ги записани някъде
vph
profesionalist_wood, мерси, няма нужда, намерих ги. Тук е адреса им за други интересуващи се:
http://www.firmenkompas.bg/show,13582.html
mavryt4o - майстор
И в нефертити оод имат сух материал и щрайхмус.
vph
Опита ми с 'нефертити оод': Отидох там и попитах ..трябват ми 2-3 летви 5х10см, рендосани и от сух материал. Можетели да ми помогнете? Ние имаме само сух материал, няма проблем, беше отговора. Само че , казаха те, няма да са точно 4х10 а по-малко заради рендосването. Не е важно казах им аз, всъщност крайната ми цел са 12 парчета 80см дълги и около 5х10 в сечение, важното е да са еднакви. ОК, казва човека, ще ти дам парчета по 100см та да ти е по-лесно.
Добре , казах аз без да съобразя че така губя повече материал в отпадък, но както и да е.
Отидох на следващия ден да си ги взема. Парчетата бяха криви, а в сечение нямаше даже и две еднакви, да не говорим че в сечение бяха някакъв неправилен ромбоид, може би трети братовчед на правоъгълника ;-) Казах им че това за нищо не става. Казаха ми че преди три дена вълял дъжд и за това са криви.. В крайна сметка се съгласиха се и предложиха да ги оставя за следващия ден за да ги "поизгладят". Така, дойде ден трети от операция "купуване на три летви". Отивам да си ги взема и като ги сложих една до друга - ужас, една на горе, друга на долу с +-2мм. Посочих им да видят колко са еднакви, а те ми предложиха да ми върнат парите и да си отивам.

Така че ако са имали щрайхмус, то или не знаят къде е , или пък тоя дето знае как се ползва е в отпуск.

Моята препоръка: освен ако ви трябват палети , които те правят, не си губете времето да ги посещавате.

Поздрави,
Филип
a_stoev - майстор
Благодаря за предупреждението, че се бях насочил към нефертити за материал.
mavryt4o - майстор
Казах че има сух материал и щрайхмус не дърводелци. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Калиброван материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: