Всичко за дърводелството
pif4o - специалист
Здравейте попадна ми едно старо радио Христо Ботев, в доста добро състояние но тук там лака е напукан, как мога да му предам по свеж вид и в същото време да го запазя в такъв защото ще стои вън под навеса и ще бъде трансформирано в работещо радио- ще му сменя карантията :). Мина ми през ум да го изтъркам ама бързо размислих че ако го строя ще му видя сметката, май е по разумно да го измия с нещо и после да лакирам на ново ли ?
plamen6703 - майстор
pif4o написа:
Здравейте попадна ми едно старо радио Христо Ботев, в доста добро състояние но тук там лака е напукан, как мога да му предам по свеж вид и в същото време да го запазя в такъв защото ще стои вън под навеса и ще бъде трансформирано в работещо радио- ще му сменя карантията :). Мина ми през ум да го изтъркам ама бързо размислих че ако го строя ще му видя сметката, май е по разумно да го измия с нещо и после да лакирам на ново ли ?
Реставрацията няма нищо общо с това, което искаш да направиш с твоето радио :) Като цяло си решил да разсипеш един старинен радиоапарат.
На кутия можеш да го догодиш по всякакъв начин, но смениш ли му "карантията" вече няма да имаш такова радио, а само кутия. Нищо не може да замени звука на ламповият радиапарат или каквато и да е друга лампова озвучителна апаратура.
Лично аз не бих съсипал такова радио, но радиото си е твое и волята е твоя.
pif4o - специалист
Така говориш защото не знаеш какво има вътре :) няколко счупени лампи, един пробит говорител почти без мембрана, траф липсва, дали звука от него е като за меломан :) А и да работеше си признавам че едва ли бих се радвал на радио без УКВ :) кво ша слушам на него? свободна европа? мерси :) То въобще на останалите обхвати има ли някво излъчване? :-? Днес поизтърках стария лак щото беше доста напукан, преди това опитах да го полирам с полирмашина и паста ама пастата се набучва в пукнатините и после седи бяло инак бая лъсна. Свалих стъклото изчистих го перфектно а самата кутия лакирах с лак сатен на Дюфа стана бомбон, същинско като истинско :) Плата беше доста стар и захабен, като го свалих там където не е бил изложен на влияни си личи хубавият му златист цвят, за съжаление от него не е останало нищо, поизпрах го внимателно, ама седеше един такъв на петна, и поразнищен, мечка страх мен не страх пернах му една ръка лак, заспа :) поне сега е един цвят целия и го докарва нещо като на стара хартия, пък и не седи вече разнищен, еии тая Дюфа ко ли не праи. Лампата е горния десен ъгъл седи ще и бъде направена диодна подсветка все едно тя свети, кутията вътре ще бъде разделена на две отделни независими зони, в който ще са монтирани 2 говорителя, а между тях ще остане място за плеър, ама не такъв китайски, намислил съм един друг вариант само да видим ще пасне ли. Общо взето това е, дори и за украса да остане пак седи готино :)
torbalan - Дървен философ
Вземи си нещо, което хваща интернет....

Откакто ми показаха spotify практически друго не слушам. Музика има много и всякаква, с изключение на чалга...

Китайците имат хубави ммалки усилватели...

Има и много други варианти, разбира се :)
pojarnikara - специалист
Ето аз да се похваля с ръчно направени радиа, само това от ляво е с оригинална рамка. Говорители от коли, китайски усилватели 2х15w и 2х3w. Ако искаш питай нещо, ще помагам ;)

Тема "Реставрация- освежаване на старо дървено радио." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: