• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
jameson_2001 - специалист
Според мен :
1.Сваляне на крилото, шлайфане на лаковото покритие със ситна шкурка/около 200/, и боядисване с пневматичен пистолет, с плътна цветна боя.
2.Облепване на касите отстрани с харт. тиксо,шлайфане със същата шкурка и същата боя нанесена с мече и четка по ъглите.
П.п. И грунд , преди боята.
Мавруда К. Мерловска
jameson_2001 написа:
Според мен :
1.Сваляне на крилото, шлайфане на лаковото покритие със ситна шкурка/около 200/, и боядисване с пневматичен пистолет, с плътна цветна боя.
2.Облепване на касите отстрани с харт. тиксо,шлайфане със същата шкурка и същата боя нанесена с мече и четка по ъглите.
П.п. И грунд , преди боята.
Много Ви благодаря! Ще пробвам на някое ъгълче какво ще стане.
Мавруда К. Мерловска
Ето какво стана след шкурката. Може ли да си спестя грунда и директно да се лакира с орех примерно?

Изображение
jameson_2001 - специалист
Мисля, че ще стане и без грунд, тъй като вече е нанасян.
Само не съм сигурен какъв ще е ефектът върху по-ниските участъци/тъмните, имитиращи дървесен фладер/.
Тествайте на същото място.
П.п. Мисляч че този тип врати ги грундират с полиуретанов грунд, така че и лака трябва да бъде на същата основа.
Мавруда К. Мерловска
Може да се получи интересен ефект - светъл лак с тъмно нишки отдолу. Ще пробвам. Благодаря отново!
Здравейте,
Както се вижда от снимката вратата е изработена от т. нар. "Крафт мастър" кори, това са силно пресовани фини дървесни частици, при пресоването се получава шарка имитираща дървесен фладер. Тези кори са заводско грундирани с бял воден грунд.
Този тип врати обикновено се боядисват с плътни бои предимно на полиуретанова или водна основа.
В редки случаи с добър бояджия се правят ефекти, с които се имитира шарката на дървото. След полагането на грунд се нанася или патина или прозрачен лак с добавен химичен байц към него, има и вариант с водни продукти. По този начин се получава ефект, който имитира байцнат фурнир(истинско дърво).
С оглед на вратите от снимките тук ще се получи най добре качествено и визуално ако вратите се надлакират с плътна боя(има много цветове в RAL и NCS каталозите).
Препоръчително е процедурата да се изпълни от майстор бояджия тъй като има много тънки моменти в боядисването.
Нанасянето на друг оцветен лак върху вече нанесения такъв е непрепоръчително тъй като на местата където попадне повече оцветен лак ще се получат така наречените "облаци" - тъмни петна.
Обикновено вратите се боядисват в бояджииски камери, тъй като в други условия по боята попадат много боклуци, а повърхността на вратата е голяма. За максимално гладък финиш боите се ПРЪСКАТ с пистолети на въздух или помпи.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на цветът на фурнировани врати ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: