Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Не се циганя, нали е направи сам - до някои отговори трябва да се достигне логически :)
Правиш така, че да не мърда. Сиреч фиксираш гредите към пода с пирон-дюбели и после - дъските с пирони и ПУ, или гредите към пода, ОСБ/шперплат с винтове и ПУ, а отгоре - дъските с лепене и коване.
ESPACE - майстор
Преди 10 години съм правил първото е единствено дюшеме в живота ми. Дюшемето беше на кума ми, две стаи, двамата го редихме. Гредичките хванахме към пода с дюбели и винтове. Дъските към тях също с винтове. Още не се е разскърцало.
Hoвoceлckи - майстор
Дали ще издържи наводнение (от пералня да речем)? :-D Мойто, иначе старо и дебело, се разскърца точно след такова нещастие. Дали ако перна няколко дюбела в областите на скърцане няма да успея да му взема думата :?
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
Дали ще издържи наводнение (от пералня да речем)? :-D Мойто, иначе старо и дебело, се разскърца точно след такова нещастие. Дали ако перна няколко дюбела в областите на скърцане няма да успея да му взема думата :?
А защо не пробваш с полиуретанова пяна със слабо раздуване - около 10 лв. е флакона с накрайника наподобяващ пистолет.
Hoвoceлckи - майстор
Бях купил. Не намерих време и веднъж като ми потрябва я реализирах. Междувременно жената почна да ме омайва да го правя с плочки (евентуално и с подово). Получи се застой ... :-D Това с дюбелите ми се стори идейно, та попитах за мнението ви по принцип. Благодаря все пак!
Chefo77 - майстор
Опасявам се да дам съвет да се дюбелира, защото ако има изгнила греда, ефектът ще е нулев :(
Пяната сякаш е по-добър вариант. Но защо да е нераздуваща, в конкретния случай точно силнораздуваща ще е по-ефективна. Би запълнила повече празнини.
Hoвoceлckи - майстор
Не мисля, че може да са изгнили бичеметата. По-скоро са се разместили подложките под тях. Това става и без наводнение - само от вибрациите от ходенето особено, когато дъските са и по-тънички. Точно една от препоръките е при монтажа тези подложки да се замазват. Някога това ставаше с циментов разтвор. Само на себе си - кой ще ти се занимава и чака после пък да стяга :-D Сега фиксирането им може да се направи с какво ли не.
Колко разширяваща се пяна ... По-скоро бих попитал за показател за свиваемост при натиск след ... някакво време. Не съм чул за такъв?
Димитър Димов - специалист
Преди време човека който ми цикли дюшемето ми каза следното : с бормашина се пробива дюшемето и с винт за директен монтаж в бетон се фиксира към плочата.Не знам какъв е ефекта понеже не го направих. Ако някой реши да пробва нека да пише за резултата.
zz_stefanov - майстор
Каквото и да се говори все ще си поскръцва. Дюшемето е готово. :)
Редено е върху греди нивелирани върху пясък. Междината между гредите е 30 см. Над пясъка има два пласта дебел найлон за оранжерия (бях писал тук, че въпреки че има дренаж, пак има жилки влага, защото къщата е върху пръста). Всъщност нивелацията щеше да е много по лесна без найлона, но пък бай Лазер много помогна :) Колкото и да са добре нивелирани, гредите са си криви и на места съм поставял силикон при коването. Гредите около острова за печката са хванати с винтове и дюбели в бетона, за да не ми се отвори точно там фуга при досъхването на материала. Точно тоя остров ме забави най много при работата. Циклих с виброшлайфа, но не се получи голям ефект, тази машинка не е за това.
Лакирано е с един грундираш и три пласта безцветен лак за паркет на водна основа на сократес.

Прикачен файл

6.jpg
6.jpg (48.8 KиБ) Видяна 2710 пъти

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (48.31 KиБ) Видяна 2710 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (69.02 KиБ) Видяна 2710 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (61.99 KиБ) Видяна 2710 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (71.75 KиБ) Видяна 2710 пъти
kozl - майстор
В-у пясък какво ще го спаси от скърцане :?

Тема "Защо скърца и какво да направим преди монтажа на дюшемето за да не се разскърца" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: