Всичко за дърводелството
preslav - майстор
zz_stefanov написа:
В голяма грешка ли съм бил, че съм ковал в нута. И какви са тия пирони 8 см, моето дюшеме е 7/2 см :)
Не мисля, че трябва да си слагаш въжето на врата - както си си го наковал, така ще си го ползваш, някои и това не могат.
Не помня точно къде коваха моето дюшеме, но логически е по-здраво да се кове в перото, нутът лесно се отчеква, а иначе пиронът минава и през част от дъската. Разбира се това не ми попречи преди 15-20 години да си накова ламперията в нута - няма поражения, но все пак е ламперия.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз какво да кажа, мое дюшеме като е ковано отгоре... преди повече от 80 години... Като надигне глава някой гвоздей и бой с чука... добре, че му ходи, на дюшемето
EDI - майстор
Чудя се, първо, че ковете в перото и второ, че ставало здраво. :lol:
zz_stefanov - майстор
EDI написа:
Чудя се, първо, че ковете в перото и второ, че ставало здраво. :lol:
Айдее, стана мелето тука :lol:
EDI - майстор
А, що пък.Всеки си работи, както му е удобно. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
EDI написа:
А, що пък.Всеки си работи, както му е удобно. :partyman:
+1
PIP - майстор
В перото е по-здраво, освен това е по-лесно, но аз кова/винта както дойде. В стая човек може да започне от единия край, но когато е цял етаж аз почвам от средата на апартамента и карам в двете посоки, така че е в едната посока се пада в нута, другата в перото.

Тема "Защо скърца и какво да направим преди монтажа на дюшемето за да не се разскърца" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: