• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Около милион и половина българи имат психически проблеми.
Е кво да направим сега? :?
Представи си ако почнат да пишат 10 тинкита тук със наблегналите ги шизофренични проблеми какъв ад ще настане? Ще рухне форума напълно
Virtex - майстор
Темата е разчистена, ако някои има желание да я използва по предназначение Тинки повече няма да пречи :)
profesionalist_wood - майстор
Отлетя в небитието... :mrgreen:

Та по темата: Стана си супер с стоманената вълна на Губра,ама падна едно яко търкане...целия пакет отиде
http://gubra-bg.com/16-stomanena-vlna Стана си гладко като бебешко дупе :lol:
zz_stefanov - майстор
Virtex написа:
Темата е разчистена, ако някои има желание да я използва по предназначение Тинки повече няма да пречи :)
... ще се върне той, под вънкашност чужда и под име ново и с сърце порасло и за кръст готово. :)
torbalan - Дървен философ
profesionalist_wood написа:
Здравейте.Начи днес нещо бях прекалил със бирата. :-D Та намазах с масло на Осмо(гепих го от работата :lol: ) за кухненски плотове http://www.osmobg.com/product/855/top-oyl.html една слепена плоскост 120 х 50 която е букова. Тя леко покафеня,като орех. Ама повърхността не е гланцова а матова. Дали е уместно да намажа отгоре върху засъхналото масло обикновен яхтен лак за да блести? :? Щото мислех че е със гланц маслото като останалите ама не е. :?

Аз пък полвах едно масло на ИКЕА и побеснях, че ми се полира - все едно с лак съм го мазал... Пробвах после върху дърво, което съм обработвал с ОСМО, хваща екстра...
profesionalist_wood - майстор
А по принцип не би трябвало да хващат маслата на осмо други мазила и замърсявания....Явно пак си е байц но поевропейчен,,масло,, ,,вакса,,...... :rolleyes:
torbalan - Дървен философ
profesionalist_wood написа:
А по принцип не би трябвало да хващат маслата на осмо други мазила и замърсявания....Явно пак си е байц но поевропейчен,,масло,, ,,вакса,,...... :rolleyes:
Защо да не хваща икейското върху осмо?

Довечера ще пробвам :)
stridata - специалист
Принципно маслото работи на принципа колкото и да сложиш дървото си взима колкото може да попие и другото става излишно. Демек масло в/у масло е леко излишно. Може вакса в/у маслото за втори слой. Osmo имат едни индустриални масла които са по твърди и се обработват трудно на ръка. Те стават за под и можеби правят по дебел слой! Имат и пигментни двуслойни но според мен вече говориме за химия!
cvetomir_77 написа:
BlackBox написа:
cvetomir_77 написа:
Аз само се питам как е възможно това:
Когато някой вземе да те напада по темите и се развиват кавги - така става.
Вместо да цитираш брой мнения, по-добре прочети тия на дърваря.
Само се държи неблагоприлично и важничи.

Аз само сравнявам броя мнения спрямо датата на регистрация във форума с тези на потребители с 5-10 годишна регистрация.


Колега статистиката е много важно нещо , но винаги има изключения. Колкото до прехвалената фирма ОСМО - трябва да бъде предследвана за мошеничество !!!! Няма никаква причина някой да използва отвратително скъпите им продукти. Учуден съм ,че все още някой го прави. Колкото до плота циклене му е майката и отново масло , но от друг доставчик и чисто ново. Когато маслото е дори на 1 ден се окислява и пожълтява . В състава на минералното масло трябва да има парафин.това ще ти позволи да полираш ... Готов съм да споря доколко "яхтения" лак по смисъла , който влагате в него е такъв независимо от производителя ... :) Относно маслата мисля ,че имам най-богатия опит от всички тук. Провери сам . Сайта ми е www.myfriends.bg Успех колега
silent1 - напреднал
komapak написа:
cvetomir_77 написа:
BlackBox написа:
Когато някой вземе да те напада по темите и се развиват кавги - така става.
Вместо да цитираш брой мнения, по-добре прочети тия на дърваря.
Само се държи неблагоприлично и важничи.

Аз само сравнявам броя мнения спрямо датата на регистрация във форума с тези на потребители с 5-10 годишна регистрация.


Колега статистиката е много важно нещо , но винаги има изключения. Колкото до прехвалената фирма ОСМО - трябва да бъде предследвана за мошеничество !!!! Няма никаква причина някой да използва отвратително скъпите им продукти. Учуден съм ,че все още някой го прави. Колкото до плота циклене му е майката и отново масло , но от друг доставчик и чисто ново. Когато маслото е дори на 1 ден се окислява и пожълтява . В състава на минералното масло трябва да има парафин.това ще ти позволи да полираш ... Готов съм да споря доколко "яхтения" лак по смисъла , който влагате в него е такъв независимо от производителя ... :) Относно маслата мисля ,че имам най-богатия опит от всички тук. Провери сам . Сайта ми е www.myfriends.bg Успех колега
Забелязал съм че нещо не е наред с тези масла на осмо,дори при няколко разфасовки от един и същ вид са странни...едното е по-гъсто,другото с леко променен цвят. В Исландия не биха допуснали такива цигании,веднага ще сменят.
Хубави са нещата в сайта ти. Има все още хляб в тази дейност
  • 1
  • 2

Тема "Гаф с дървен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: