• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Shift - специалист
Здравейте!
Имам едно петно ф8 на плота, причинено от няколкосекунден допир с поялник. Намазано е с лак за нокти същия цвят, но въпреки това си личи. Има ли начин за по-добра маскировка?
Мислил за дупка малко по-голяма от петното с бургия и да запълня с нещо, но какво?
Всякакви идеи са добре дошли.

Изображение

Изображение
andro440 - майстор
заменяется с новьим
Shift написа:
Здравейте!
Имам едно петно ф8 на плота, причинено от няколкосекунден допир с поялник. Намазано е с лак за нокти същия цвят, но въпреки това си личи. Има ли начин за по-добра маскировка?
Мислил за дупка малко по-голяма от петното с бургия и да запълня с нещо, но какво?
Всякакви идеи са добре дошли.

Изображение

Изображение
Shift - специалист
Благодаря за включването, но все пак с темата търся идея извън замяната с нов /засега/.
EDI - майстор
Няма да стане невидим дефекта, но може да разпробиеш леко и да залееш с епоксидна смола и пълнител кварцов пясък.
Последна промяна от EDI на вт сеп 05, 2017 8:39 am, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Смолата му е майката..а ако имаш откъде да настържеш от същия материал.. примерно със ситна шкурка и да го смесиш със смолата, най-добре. И аз имам такива поражения от поялник по кухненски плот в работилницата.. и киселините също им влияят зле :idea: Ще трябва да потърся работна подложка върху плота, понеже зяносах един от подносите на жената вече. Уж бил с тефлоново покритие..ама БЕШЕ :-D Някой, ако има идеи за термоустойчива и киселиноустойчива материя кажете..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolov333 написа:
..... :-D Някой, ако има идеи за термоустойчива и киселиноустойчива материя кажете..
Гетинакс, бре! Оригиналните термоплотове си бяха чист гетинакс. И не им пукаше от нищо. Ама си бяха грозни :-) :-)
lov - майстор
nikolov333 написа:
,,,,,,,,,,И аз имам такива поражения от поялник по кухненски плот в работилницата.. и киселините също им влияят зле :idea: Ще трябва да потърся работна подложка върху плота, понеже зяносах един от подносите на жената вече. Уж бил с тефлоново покритие..ама БЕШЕ :-D Някой, ако има идеи за термоустойчива и киселиноустойчива материя кажете..
За работа с поялник ползвам ето такава подложка.
https://www.aliexpress.com/item/2016-ne ... 0.0.u4WuhN
За киселини не съм я тествал но по презумпция трябва да са устойчиви. Тънки са около милиметър но за тези пари вършат работа. Има специално направени за тази цел но цената не ми се нрави. :)
А една такава държа и в куфара и като събирам циганията и поялника още не е изстинал добре го увивам в нея и го прибирам.
profesionalist_wood - майстор
Няма спасение. Ставаше с сода бикарбонат.Ама не на всички плотове действа. Може и в комбинация сода плюс ябълков оцет и вода.Като стане на крем и се маже и се оставя да престои няколко часа.
made in Jугославиjа :)
nikolson - майстор
Намираш кант със същия, или подобен цвят. Със бургия правиш отвор, със замба си изрязваш тапа. Аз бих пробил по-дълбок отвор, сложил кръгла дибла и залепил тапата на здрава основа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз съм жена, която не си пази нещата :-) Та не знам дали ... но все пак, това, което предлагам, ще си личи - по-светло петънце ще е, но все пак, по-незабележимо от съществуващото. Бих изчегъртала внимателно оцветеното, бих посипала вдлъбнатината със сода бикарбонат и бих капнала капчица каноконлит. Ако стане вдлъбнато, отново, ако стане изпъкнало... да се знае, че е доста твърдо и бих смъкнала внимателно стружка за изравняване.
И друг път си слагай поялника на опакото на чиния :-) :-) ;-)
  • 1
  • 2

Тема "Възстановяване на кухненски плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: