Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Говорим си с жената за една евентуална нова библиотечка и тя намира следната (виж по-долу) в Интернет.
Оттам нататък започва спора ;-)
Как точно е направена.
Аз изхождайки до голяма степен от съображения за удобство при правенето, казвам че страничните стени (1) са носещи конструкцията, а дъсчиците (2) и (3) имат декоративна стойност - да облекат вече направената библиотечка отпред и отстрани.
Тя казва - Не, прави се една основа висока 10 см а страниците вече стъпват върху нея.
Аз й викам - да, това е възможно и по принцип го има. Не бих си заложил живота, че тука не е така, но ми се струва че не е.
Какво ще кажат майсторите по въпроса?

Мисля че нейния случай е по-скоро в този линк.

Прикачен файл

raft.jpg
raft.jpg (101.94 KиБ) Видяна 1072 пъти
EDI - майстор
Дето има една приказка, и ти си прав, и тя е права. :lol: И двата варианта се използват при правенето на честове, както им викам аз. :lol: Освен това ингилизите, предполагам си гледал списания, обичат да си усложняват живота с конструкцията.В случая, като гледам снимките, до колкото виждам де, това е правено смесена технология - 2 и 3 оформят основа, като от вътре са закрепени прагове и конструкцията влиза вътре на няколко см.Колонка 1 влиза под прага, а задната колона се вижда, че ляга над прага.Аз ти предлагам да направиш следното за най-лесно - пускаш колоните 1 до земята и 2 и 3 ги правиш декорации.Имам един ПДФ на такъв тип библиотечка с конструкция и размери, но не знам как да ти я пратя.Тук май не може да се слагат ПДФ-и.Там има оформена рамка без дъно, а има три носещи летви по ширина и конструкцията е закрепена за тях.
mavryt4o - майстор
Аз мисля че класическия начин си е с конструкция.Скрина който правих е по подобен начин.

Прикачен файл

2017-09-14 13.23.59.jpg

Тема "Как е направена тази библиотечка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: