Всичко за дърводелството
dvda - помощник
Здравейте,
искам да си направя гърба на кухнята същия цвят, като вратичките, но не продават такъв вариант.
Ако сложа ПДЧ, може ли да се лакира или обработи с нещо, за да издържи на водни пръски и миене.

Благодаря предварително
miliad - майстор
Aко под ПДЧ, имaш в предвид лaминирaното ПДЧ, НЕ, не можеш дa го мaжеш с нищо. Слaгaш го кaкто си е.
Зaбрaвяш зa гaзов котлон и aбрaзивни препaрaти зa чистене.
Можеш дa добaвиш ивицa стъкло в долнaтa чaст.
toshetozaz - специалист
Няма проблем да сложиш ПДЧ 18мм за гръб.Даже е по-добре от 8мм гръб.И може да си сложиш газов котлон,като се спазват нужните отстояния.
lektora - специалист
Моята кухня съм направил така. Върху целия гръб съм залепил обикновено плоско стъкло 4мм. Котлона ми е газов и нямам никакъв проблем. Дори съм убеден, че жена ми е супер доволна, защото стъклото се почиства много по-лесно от мазни пръски и др. при готвене.
Помня какъв беше гърба на старата кухня с нормален гръб - колкото и да се чисти все не беше идеално чист ...
toshetozaz - специалист
lektora написа:
Моята кухня съм направил така. Върху целия гръб съм залепил обикновено плоско стъкло 4мм. Котлона ми е газов и нямам никакъв проблем. ..
Стъклото трябва да е закалено,а не обикновенно.При обикновенното шанс да се спука от темперретурните разлики е близък до 100%.
lektora - специалист
И на мен ми говореха подобни неща, но на практика се оказа, че няма никакъв проблем. Ако при мен няма проблем от около две години, имам приятели, които си направиха кухнята по този начин преди 9 години и стъклото си е цяло.
Само за протокола, при мен най-използван е газовият котлон (горелката със средна мощност), който е най-близо до стъклото.
Аз казвам какви са фактите, а всеки си преценява какво стъкло да слага. Друг е въпроса за разликата в цената на двете стъкла.
Lisko - майстор
Може би има значение как е хванато стъклото т.е. дали "рамката" която го държи позволява разширение. И дали усилието е равномерно разпределено или само в няколко точки - примерно ако по две пирончета държат плътно стъклото от всяка страна.

Тема "Гръб на кухня от ПДЧ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: