Всичко за дърводелството
emosms - специалист
Тази комбинация дали ще стане?

1. Грунд: http://www.megachim.com/show_product.php?prod=37
Водоразтворим, полимер някакъв. Шлайфа се.

2. Спрей, исках сатен (полумат), но няма от цветовете. Мат

MOTIP, Dupli Color - с нитро компомент, по кофти за работа
- http://www.denicom.bg/aerozolni-boi/aer ... saten.html

SCHULLER, Prisma Color, трябва да е акрилен:
- http://www.schuller.eu/bg/%D0%9F%D1%80% ... OLOR-RAL-M

Ето този също е акрилен Cosmos Lac Premium
- http://avtomateriali.com/sprei/204-akrilen-sprej.html
stridata - специалист
За Чам препоръчвам Двукомпонентен Полиуретан с много малко разреждане на която и да било марка!

П.п
Това ако говориме за интериор!

П.п 2
Има милион и един продукта. Не е нужно да търсиш мнение във Форума. Просто виж за какъв тип употреба го дава производителят и мажи смело. Могат да ти се разказват всякакви легенди и всеки да ти дава мнение. Във всеки магазин има продавач-консултант! Или Органично и ще ти мирише или водно и няма да мирише....Елементарно! А тези дето са ти дали цена с боадисване, трябва да знаеш, че квото и да си купиш те ще са използвали поне два пъти по качествено от твойте спрейчета!
emosms - специалист
Харесах RAL6019 - гланц :D

Oще мисля всъщност, дали да е мат или гланц, но май ще е гланц, пръскано.
Пистолет и компресор нямам, така че...

30 лв за рамка за вратичка от чам - бегайте да си играете. Знам че по принцип вратичките за кухня трябва да са скъпи, ама мааалко по лекичко, така.
stridata - специалист
emosms написа:
Харесах RAL6019 - гланц :D

Oще мисля всъщност, дали да е мат или гланц, но май ще е гланц, пръскано.
Пистолет и компресор нямам, така че...

30 лв за рамка за вратичка от чам - бегайте да си играете. Знам че по принцип вратичките за кухня трябва да са скъпи, ама мааалко по лекичко, така.
Пффф... Тоя дето ти е дал 30 лв. на вратичка та било то и рамкова трябва да ти кажа, че даже не те е натоварил!
А кой нормален човек си прави кухнята от чамови вратички на боя? Спрея даже няма да го коментирам?! Това минаване на метър да не ти изяде главата и да ти излезе два, три пъти по скъпо? Аман от псевдо разбирачи, решили, че някой прави пари на техен гръб... Аре със здраве и дано ти се получат нещата. Чакаме снимки :rolleyes:

П.п
Само да вметна, че тоя Чам ще се изкриви като на прасето онова :butthead: Прави се с МДФ Гол или Грунд Фолио, което е в пъти по евтино...
emosms - специалист
Казаха че няма да се изметне, само рамка със стъкло. И ще е по-здраво отколкото от мдф.
Плюс това, вратичките са доста тесни - правя ги двойни на модул, така че ще са доста здрави.

За пдч какво да говорим - не става. Как ще му направя радиус по профила??

А за 30 - 40 лв на вратичка - направо да си ги правят хората от алуминиев профил със стъкло.
Въобще да не се занимават с лайняни пдч-та или изкуственяшки цигански мембранни вратички.
Пръскан МДФ - целта е точно да се избегне натоварването от бояджията.
Че като се сметнат вратичките, ще излезнат едни кирливи вратички за горен ред, и то не пълен, ще станат 50% от цената на ЦЯЛАТА кухня.

Нали за това е направи сам форум?

Пдч - само плътна врата, кантирано с дебел кант. Най-евтино и лесно. Мноого мноого, МНООГОО по-евтино и лесно. Ама със стъкло...
stridata - специалист
Ми предсатив си, че хората дето ти дават акъл във Форум Направи си Сам, са точно тези бояджии дето с това си вадят прехраната.... А ти си седнал да обясняваш как ти зимат пари за нищо! Личният ми съвет е да не си позволяваш да коментираш неща които въобще си нямаш бъкел от тях! Не за боя, попрънцип в живота...Щото тия хора са рискували и са вложили пари и за компресори и за здравето си, пък някой си със спреичето за 5лв. си решил че ще ги сложи в малкия си джоб! Просто не е коректно. На Запад се дават луди пари за ръчна изработка, тука всеки ти се прави на умен и си мисли, че си го пре*бал! Млати там със прея да ти дойде акъла...
Тоя спрей нито е издръжлив на надраскване, нито има UV защита, нито е траен, нито е покривен, нито прави нужният слой, гланца ще е покъртителна гледка! Вземи си един хубав грунд воден, мини го една ръка, изшлайфай го, мини го още една ръка, пак го изшлайфай, вземи си една хубава боя на водна основа МАТ за не по малко от 30 лв. за литър и си ги намажи с една хубава четка от порядака на 10 лв. със изкуствен косъм за да не ти пуска косми. Маже се само с върха на космите без да се натиска. Качествената боя има свойството да се разпъва и така следите от четката ще се опънат и няма да личат.... Трябват ти бои за мебели не за фасади, стени, кораби, лодки и огради! От кой град си да ти дадеме препоръки за фирми?
miliad - майстор
Стридa, чувaл ли си фрaзaтa: "Турен aкъл, в глaвa не седи". :)
И aз съм любопитен зa крaйния резултaт със глaнц спрея върху чaм.
Щото ценa 60лв кв.м. пръскaнене нa МДФ с мaт боя все имa зa кво дa се плaщa.
Фитилчо - майстор
miliad написа:
Стридa, чувaл ли си фрaзaтa: "Турен aкъл, в глaвa не седи". :)
И aз съм любопитен зa крaйния резултaт със глaнц спрея върху чaм.
Резултата е ясен отсега, и цвета му е небесно кафЕв (гомно)!
Аз също съм направи си сам играч, ама когато си го правя сам, смятам, чета каква е технологията, после коя е най добрата боя, купувам си копресор, пистолет и най добрата боя,защото съм спестил от работата вече... после ми остават компресор и пистолет бонус ! Да си имам

И винаги има риск да усереш пейзажа и по този начин... но пък у вас можеш да си го направиш два пъти ! Вярно, ще ти излезе дявол на магаре като цена и накрая ще се окаже, че епо добре да си беше платил и да стане кат хората от веднага, щото като си сметнеш загубеното време... и мтрЯлите .... и псувните :lol:

ИИма и друго нещо- като си платиш отговорността за това как ще стане остава у другия ! Има и гаранция !

Със спрейчетата ще стане супер екстра, баси боклука боя е това ! :lol:

Друго нещо... смятах, взимах мостри купувах, нанасях за проба(JUB,Caparol и тнт)... цвета няма нищо общо нанесен. Накрая отидох в Benjamin Moore, 43 лева литъра боя за фасада, 12 лева квадрата с грунда пак от тях ! ПОКРИВА ОТ ЕДНА РЪКА и цвета е едно към едно с картончето ! Тва е положението !

Евтиното ВИНАГИ излиза скъпо . СПравка подписа ми !

Металните керемиди.... Тръгнах с Тето на 11 лева, после Руукки за 15, накрая сметнах, че тея за 15 лева са с 15 години гаранция официална от Финландците, а тези с 50 години гаранция са 25 лева... Седнах и сметнах, че 35 години повече гаранция за 1000 лева разлика на фона на 4000 лева покрив НЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ

Само размисли и страсти по темата :razz:
emosms - специалист
Взел съм да направя проби на една дъска, воден грунд и един спрей.

Ако след пробите не ми хареса, ще търся друга боя. Може и бояджия да намеря.

Забравих да благодаря за съветите. Иначе, дразня се, извинявам се ако нещо.
Кухнята я направих преди няколко месеца, вратичките ги оставих да си чукам главата нататък.
Цената според мен е несправедливо висока, само за вратички.

Особено, да не пропусна пак да отбележа, КОЛКО ОТВРАТИТЕЛНО ГРОЗНИ И СКЪПИ са мембранните вратички. Любимата ми тема за подигравки :D :D.
Иначе, фолиото ще е здраво, да.

A относно подписа, за горчивия вкус от евтината цена... Ами в много случаи, след като направиш нещо, без значение дали си избрал опцията за 50 или 200 лв...
..като минеш през това и вече е готово, ГО ЗАБРАВЯШ и въобще не го мислиш повече ;).
Случвало ми се е не малко пъти.

Досега признавам, с боя за 30 лв литъра не съм си играл. Но като знам какво става с боя за 6 лв кутията и нямам желание.
Това, да боядисваш с четка и да не личи от четката, първо искам да го видя как става..
В общи линии става с... яхтен и лазурен лак... Но все остава някое гомно :D, някоя браздичка, боклуче и т.н. И се маже по-дебело, което има и минуси.

Ще го видим колко се драска и дали ще го олея.
За UV и други съображения, тея вратички нито ще са на двора, нито ще ги слагам на шкаф в баня.

А за драскането - ей оня ден надрасках един детайл, прахово боядисан. Досега от този цех ЕДИН ПЪТ НЕ СЪМ ВЗЕЛ боядисан детайл, без дефекти.
Ама ми е наблизо, ко да правя..
Така че...
emosms - специалист
miliad написа:
Стридa, чувaл ли си фрaзaтa: "Турен aкъл, в глaвa не седи". :)
И aз съм любопитен зa крaйния резултaт със глaнц спрея върху чaм.
Щото ценa 60лв кв.м. пръскaнене нa МДФ с мaт боя все имa зa кво дa се плaщa.
Айде да видим и да сметнем малко.

60лв кв.м ПРЪСКАНЕ на мдф. Предполагам, става въпрос за шприц кит и пръскане на мебел, която става за баня.
Т.е. яко боядисване, както си трябва.

Вратичките ги сметнах - 1,75 м2 повърхност. - 105 лв за пръскане.
Офертите които взех - 180 лв за 6 боядисани вратички. 30 лв на врата.
С нещо си там с ув защита, за пръскане като питах... не било моя работа.

Оферта за небоядисани вратички - 90 лв.
Та значи за още 90 лв ще ми ги намажат с четка с някаква боя.
Какво ти пръскане, какъв ти двукомпонентен полиуретан...
Супер.

Тема "боядисване на иглолистна дървесина - спрей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: