Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Привет и честито за покупката!
Нищо няма да И стане на машината с по-малък диск. Просто ще загубиш дълбочина на среза (както знаеш) и ще намалее скоростта на рязане. Не виждам причина обаче да не вземеш 250 мм с много зъби, има във варианти с 80 зъба например. Ако искаш, има и на 40 зъба, с доволно добро качество...
mavryt4o - майстор
Хубав ли е диска и заточен и с малко зъби среза му е добър.Всеки се бори за по голям срез ти заглеждаш по-малки дискове.Аз от любопитство взех един 305 и след половин година му дойде времето но на 13см дъб не ме изложи.

Прикачен файл

IMG-cf152c6c7cec25a2b86c3b5ff93e90c0-V.jpg
IMG-cf152c6c7cec25a2b86c3b5ff93e90c0-V.jpg (70.46 KиБ) Видяна 2067 пъти
cekop - специалист
Какъв е плота, ламарина или алуминий
EDI - майстор
5500 е ламарина, 6000 алуминий.Отговарят на 100 , респективно на 105 на ШЕПАХ.
cekop - специалист
А някой може ли да даде мнение за woodstar st 10 l2 има го в olx та се чудя и как се сменя диска защото няма онова трупче около диска през което се бърка за смяната на диска. Дано сте разбрали какво искам да питам.
bimbaeco - майстор
Защо ти е д акупуваш циркеляр, нали си беше направил самоделен? Изглеждаше доста добре изпълнен.
Удстар са на Шепах, ама са китайци.
cekop - специалист
Проекта се провали. Конструкцията изглеждаше стабилна, но в диска се пораждаха микровибраций и падаха оборотите и кривеше. Сега съм с един ръчен на плот, а тоз за който питам е с алуминиев плот 1800 w 5600 об. и реже до 80 мм. Та за това.
bimbaeco - майстор
Виж го този:
https://www.olx.bg/ad/tsirkulyar-mac-al ... f01cceaf4e
Ако го дадат 50 - 100 лева по-надолу, вероятно би бил добра покупка.
EDI - майстор
Макалистъра и аз го гледам известно време, но нали нямам място, та няма как да си го взема.Има място за оберка и за други машини по плота.

Тема "Настолен циркуляр търся мнение Raider RDP-TS11 vs Scheppach HS100S" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: