Всичко за дърводелството
k0st4din - специалист
Здравейте на всички,
ето че отново се нуждая от някакъв съвет от ваша страна.
С този настолен циркуляр няма да се работи ежедневно, но искам като тръгна да си режа нещо да бъде право изрязано, но понеже нямам на представа как стоят нещата, реших да се допитам до вас.
Двата модела, които съм си харесал са (1) Raider TS11 и (2) Scheppach HS100S.
Райдера е с двигател 2200 и обороти 3100 от друга страна Scheppach HS100S - е 2000, с 5000 оборота.
При първият имаме по-мощен двигател и малки обороти, а пък при вторият малко по-малък двигател, а в същото време доста повече обороти.
И много се чудя кой да бъде от двата, много е разликата в оборотите, а всъщност защо е така - и на това нямам никакъв отговор, може би ако го имах щях да взема и по-бързо решение.
Ще съм ви благодарен за всякакъв компетентен отговор.
Весели празници.
Chefo77 - майстор
Колега, двата циркуляра нямат нищо общо - единият е настолен, за право рязане (Шепаха), другият е пендула на крака (Райдера). Предполагам си имал предвид RD-TS12. Не съм от най-големите фенове на Райдер, особено за този тип машини, от двата бих избрал Шепаха. Виж и Einhell TC-TS 2025 U.
plamen6703 - майстор
Този "Райдер" е две в едно и няма да е доволен нито като пендула да го ползва, нито като "настолен" циркуляр... за тия пари толкова :)
Chefo77 - майстор
Хахаха, извинявам се - не видях, че плота се върти и става на настолен циркуляр!!!
Бягай с 200 от такива миксове, общата им част е, че не стават!
k0st4din - специалист
Здравейте,
Ето затова ми харесва този сайт.
Две думи, но на място казани.
В този случай кой от двата, като ги водят и двата да са германски:
https://bauhaus.bg/nastolen-tsirkulyar-toolson-ts-5500 или http://suneuropa.com/product/5827/stats ... 50-mm.html
Бъдете живи и здрави.
Посрещнете празниците с много веселие и любов и не на последно място любимите машини.
Благодаря ви.
turbocharged - специалист
Чефо спомена Einhell TS-TS-2025-U http://www.praktiker.bg/bg/Stationary-c ... U/p/475462
Ако се вгледаш внимателно двата циркуляра които си предложил и енхела са еднакви. Едва ли на 100% но достатъчно. Аз имам енхела и съм доволен от мощния му двигател.
plamen6703 - майстор
turbocharged написа:
Аз имам енхела и съм доволен от мощния му двигател.
На кое точно казваш мощен "двигател", като на посочените в темата циркуляри, "двигателите" трябва на всеки 4 минути, 6 минути да почиват :-D Тия циркуляри, с тия "двигатели" струват, колкото струват :cool:
Поне на мен разбиранията ми за двигател и настолен циркуляр са съвсем други :partyman:
Chefo77 - майстор
Пламски, ясно е, че циркулярите не са върха на сладоледа - ако бяха, нямаше да има машини с цена 5х и нагоре. Не съм сигурен, че са много случаите, в които циркуляри се ползват повече от 2-3 минути нонстоп - не като възможност, а като начин на употреба. Все пак, това е и хоби употреба, да не забравяме :wink:
Не можеш да си представиш колко работа съм свършил с доооста по-слаби машинки, не съм горил досега мотор на циркуляр :)
Апропо, на Боша ми моторът му е 1.8 киловата. Не зная за теб какво е мощен мотор, но изобщо не се замисля като реже :wink:
plamen6703 - майстор
Стефко, ти имаш опит в тази работа с циркулярите, а това не е без значение.
Когато прохождах в дърводелството / не, че сега съм дърводелец/ на мен четири и повече минути ми беше "дупенето" около циркуляра, докато почна да режа даден детайл /правя си кошери/ :-D
Сега вече се справям доста добре и знам за какво точно заставам зад циркуляра :)
Това за времето за работа на тези електромотори го казах, защото много хора си купуват такива машини, но не знаят, че не става да ги пускат и да ги спрат, когато на тях им харесва :)
Chefo77 - майстор
Ами то и аз не съм се родил научен... :)

Тема "Настолен циркуляр търся мнение Raider RDP-TS11 vs Scheppach HS100S" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: