Всичко за дърводелството
turbocharged - специалист
Енхела без задъхване разбичва греда 10х10 на дъски.
Какво повече да се иска от него. Това е хоби машина.
plamen6703 - майстор
На колко пъти я разбичва тая 10х10 греда :wink:
PIP - майстор
plamen6703 написа:
turbocharged написа:
Аз имам енхела и съм доволен от мощния му двигател.
На кое точно казваш мощен "двигател", като на посочените в темата циркуляри, "двигателите" трябва на всеки 4 минути, 6 минути да почиват :-D Тия циркуляри, с тия "двигатели" струват, колкото струват :cool:
Поне на мен разбиранията ми за двигател и настолен циркуляр са съвсем други :partyman:
S6/40% означава, че 40% работи натоварен, 60% на празен ход, не трябва да го спираш. Освен това размера сам по себе си не казва много, зависи от размера на диска, диаметър/дебелина.
plamen6703 - майстор
PIP написа:
plamen6703 написа:
turbocharged написа:
Аз имам енхела и съм доволен от мощния му двигател.
На кое точно казваш мощен "двигател", като на посочените в темата циркуляри, "двигателите" трябва на всеки 4 минути, 6 минути да почиват :-D Тия циркуляри, с тия "двигатели" струват, колкото струват :cool:
Поне на мен разбиранията ми за двигател и настолен циркуляр са съвсем други :partyman:
S6/40% означава, че 40% работи натоварен, 60% на празен ход, не трябва да го спираш. Освен това размера сам по себе си не казва много, зависи от размера на диска, диаметър/дебелина.
S3 /какъвто е електромотора/ какво означава :wink: а размера на диска е ясен за конкретната машина. За "Айнхела" е около 80-85 мм. в дълбочина :)
За тия пари е идеален, освен ако не е такъв :partyman:
PIP - майстор
plamen6703 написа:

S3 /какъвто е електромотора/ какво означава :wink: а размера на диска е ясен за конкретната машина. За "Айнхела" е около 80-85 мм. в дълбочина :)
За тия пари е идеален, освен ако не е такъв :partyman:
Напиши в Гугъл S1-S8 IEC duty cycles of operating electrical motors ,ето един примерен ЛИНК

В дърводелските машини гледам вече масово ползват S6 мотори и все по-рядко S1. Другите 'варианти' не съм ги виждал.
plamen6703 - майстор
PIP написа:
plamen6703 написа:

S3 /какъвто е електромотора/ какво означава :wink: а размера на диска е ясен за конкретната машина. За "Айнхела" е около 80-85 мм. в дълбочина :)
За тия пари е идеален, освен ако не е такъв :partyman:
Напиши в Гугъл S1-S8 IEC duty cycles of operating electrical motors

В дърводелските машини гледам вече масово ползват S6 мотори и все по-рядко S1. Другите 'варианти' не съм ги виждал.
Благодаря ти за предложението, но нямам нужда да пиша в гугъл за неща, с които се справям и без помощта на гугъл :)
В някои дърводелски машини се ползват електродвигатели с режим на работа "S6", в други се ползват електродвигатели с режим на работа "S1"... в конкретната машина на "Райдер" електродвигателят е с режим на работа "S3".
Ако не ми вярваш и не си виждал конкретната машина, потърси информация от "първа" ръка и сам ще се убедиш :)
PIP - майстор
със здраве да си ползваш райдера
plamen6703 - майстор
Опазил ме Бог, нямам такава машина и не бих си я купил, по тази и много други причини :wink:
Имам няколко български "динозавъра", които ако ги пусна сутрин и не ми надуват главата, могат да работят /стига да има кой да работи на тях/ по цел ден без почивка :) :partyman:
Колега , райдер е толкова немски колкото аз съм китайски император ... :) Имаме осцилиращ шлайф степач ... гък не е казал за 5 години голям терор. Работя с голям циркуляр алтендорф и малък китайче , който бил английски - голям смях. По-мощните циркуляри само променят звука , когато се затъпи диска , малкия направо спира . Това важи и за оберфрезите , както и за всички дърводелски машини. Мощноста е в пряка ависимост от свежата поддръжка на инструмента с който работи дадена машина. Понякога е индикатор , че инструмента е затъпен. Само за пример ти давам , че щрайхмуса ни е някаква италианска измислица ,но поддържам ножовете му идеално остри винаги. Моторчето му е 2,2 Кв ... Понеже ме ядосаха го тествах до лимита - 8мм стружка чам 120 мм широчина на материала .... :) Успех колега за мен степач е с класи над райдер. Лично мое мнение.
k0st4din - специалист
Здравейте отново,
първо искам да ви честитя новата година и да ви пожелая всяка машина, която ви е на сърце, да ви бъде във вашите ръце. :)
и вече мога да се похваля със покупката на циркуляр.
Поради причината, че характеристиките и на двата които ви показах са еднакви, но Шепача, няма как да го видя, се спрях на Toolson с 5 години гаранция.
https://bauhaus.bg/nastolen-tsirkulyar-toolson-ts-5500 , сега както и винаги ще започвам да се снабдявам с дискове за него, защото този с който върви е за по грубо рязане.
Размера на диска е 250/30, поразрових се и могат да се намерят дискове за дърво, но ми направи впечатление, че дискове с малко по-малки размери имат доста повече на брой зъби за още по финно рязане.
Та като въпрос е следното: На този циркуляр с тези размери на диска 250/30, ще мога ли да сложа по-малки дискове, напр. 210/30(или нещо подобно) (знам, че ще намаля дълбочината на рязане, защото диска е по-малък), но ме притеснява да не повредя нещо друго.
Благодаря ви предварително.

Тема "Настолен циркуляр търся мнение Raider RDP-TS11 vs Scheppach HS100S" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: