Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
PIP написа:
Душаме не изработвам понеже не мога да постигна цена. За моето душаме си карах сух материал да ми го изработят на ишлеме на четеристранка , но не беше калибрирано и за другия етаж ще си го правя сам.
Не съм бичил трупи от 20г, но съвета ми за да е право и най-вече да не ги усучеш на обикновен банциг си направи Г образна шейна и ги фиксирай за нея, има доста клипове в ютюб, но е голяма хамалогия в домашни условия :)
За мен е невъзможно да кача 400 кила труп на банцига..
nikel - специалист
Човека иска да накове дюшеме, а не да го изработи /панелен апартамент/,така че да се ограничим в съветите за наковаване.
nikolson - майстор
При монтаж трябва да се спазват няколко правила. Първата дъска (ред) се полага с перото към стената. Дъската трябва да е сключва прав ъгъл със стената, на която е вратата. Оставят се десетина мм луфт до стената. Първата дъска се кове отгоре, така че да бъде скрито от перваза. При възможност, когато се ползват винтове, може да се правят проходни отвори.
lpoik - специалист
Благодаря за съветите,ако има още мнения няма да се разсърдя.Благодаря. :rock: :partyman:
nikel - специалист
Има една много стара технология. Нивелира се с пясък без използване на анкери или дюбели. Разгледай и нея.
https://www.youtube.com/watch?v=cnri6q_10RA

Прикачен файл

02.JPG

Прикачен файл

01.JPG

Тема "Коване на дюшеме в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: