Всичко за дърводелството
lpoik - специалист
Здравейте,искам да си накова дюшеме в хола в стил Направи си сам. Апартамента е панелен.Хола е 20 квадрата,пода е бетон. Парно също има(ако това има значение).Въпроса ми е какво дюшеме е най подходящо.Благодаря. :?
EDI - майстор
Ами според парите.Ако имаш повечко бюджет, дъбово.Ако нямаш бюджет за дъб, иглолистно.
lpoik - специалист
Със сигурност ще бъде иглолистно.Интересува ме какви мертеци трябва да взема и как да се подредят,какви размери.Как се фиксират за пода,разтояния между тях.Дюшемето каква дебелина е най подходящо.Искам съвет от хора правили подобни дюшемета.Правил съм шкавчета,маси и други неща,но дюшеме не съм.Ще бъда благодарен от вашите съвети. :?
plamen6703 - майстор
Моето дюшеме отдолу гредите са 60х80 през 50 см. захванати са с анкерни болтове за пода и отделно бетон в краищата и средата. Дюшемето ми е 170х25 и дължина 4 метра. Захвата е нут и перо, ковано е с пирони в нута. Главите на пироните предварително ги бях сплескал с чук. След забиване в нута с един изтъпен пробой и чука вкарвах главите на пироните да потънат в дюшемето. Като почваш да редиш оставяш около поне 1-2 см. от първата летва и стената. :partyman:
EDI - майстор
Ми ти пита какво дюшеме, не как да го направя :lol: Иначе, както ти е казал Пламен, само че, аз ползвам 100Х50 легнали на 100 мм страна, не ползвам бетон и производните и между анкерите запенвам след нивелирането.
lpoik - специалист
Благодаря ви колеги.Какви анкерни болтове да взема 8,10 или 12 фи,дължината на мертеците ще бъде 4м с колко болта е най-добре да се сложат на мертек.
plamen6703 - майстор
Сложил съм по 4 анкера на греда, имах 10-ки и такива съм ползвал. :partyman:
lpoik - специалист
plamen6703 написа:
Сложил съм по 4 анкера на греда, имах 10-ки и такива съм ползвал. :partyman:
Добре,благодаря.А може ли с винтове да хвана дюшемето вместо пирони. :?
plamen6703 - майстор
На мен ми беше по-лесно с пирони :) но не виждам проблем и с винтове за дърво да си свършиш работа :partyman:
EDI - майстор
Може, но е трудно да се завива в нута.Може отгоре да се слагат видиите, но не знам дали вида ще ти хареса после.На вилата завивах видиите направо отгоре, понеже не ми пречи, че се виждат главите.

Тема "Коване на дюшеме в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: