Всичко за дърводелството
lpoik - специалист
Благодаря ви,ще пробвам с винтове ако не ми хареса ще продължа с пирони. :drinkers: :rock: :partyman:
PIP - майстор
При мен на приземния етаж скарата я правих от 10/5см, на таванския е 5/5см. На таванския етаж ползвах винтове за директен монтаж, директно в плочата през около 60см, скарата винаги я правя през 40см греда от греда, душамето е 95/32мм. По-широко е по-добре, но ако го правиш от сух материал ще е с повече фира.
lpoik - специалист
Благодаря за съвета PIP.
:partyman:
mavryt4o - майстор
PIP написа:
При мен на приземния етаж скарата я правих от 10/5см, на таванския е 5/5см. На таванския етаж ползвах винтове за директен монтаж, директно в плочата през около 60см, скарата винаги я правя през 40см греда от греда, душамето е 95/32мм. По-широко е по-добре, но ако го правиш от сух материал ще е с повече фира.
Това за фирата не го разбрах ....
nikel - специалист
Внимавай да не прекъснеш кабела на осветлението на съседа отдолу ,че минава през твоя под. А изолация ще слагаш ли?
Мисля че имаше такава тема във форума -потърси я. Има и снимки. Намерих една, има и още.
viewtopic.php?f=50&t=23585&hilit=%D0%B4%D1%8E%D1%88%D0%B5%D0%BC%D0%B5
lpoik - специалист
Да внимавам ли,знам ли къде минават тези кабели.За сухите дъски се предполага,че са се изкривили докато са съхнали и няма да пасват една с друга на места.Това имаше предвид колегата.Ще погледна в форума и за други подобни теми. :?
nikel - специалист
Кабелите са от центъра на стаята към твоя ключ за осветление. Потърси подходящ уред за търсене да не разваляш цялото дюшеме или не дай боже да се запали нещо. Първо си изясни всичко и тогава действай. Имаш цяла зима време.Виж това :
https://www.youtube.com/results?search_ ... 0%B0%D0%BC
https://www.youtube.com/watch?v=lXZ2SqbVpPQ
PIP - майстор
mavryt4o написа:
PIP написа:
При мен на приземния етаж скарата я правих от 10/5см, на таванския е 5/5см. На таванския етаж ползвах винтове за директен монтаж, директно в плочата през около 60см, скарата винаги я правя през 40см греда от греда, душамето е 95/32мм. По-широко е по-добре, но ако го правиш от сух материал ще е с повече фира.
Това за фирата не го разбрах ....
Ако душамето се изработва от сухи талпи най-ефективно е да се листат по дебелината от 10см талпи. За по-широко трудно ще намериш такива с подходяща ширина и фирата е доста повече. За широко душаме най-добре е да се подготви материала от трупи на подходящи заготовки.
mavryt4o - майстор
PIP написа:
mavryt4o написа:
PIP написа:
При мен на приземния етаж скарата я правих от 10/5см, на таванския е 5/5см. На таванския етаж ползвах винтове за директен монтаж, директно в плочата през около 60см, скарата винаги я правя през 40см греда от греда, душамето е 95/32мм. По-широко е по-добре, но ако го правиш от сух материал ще е с повече фира.
Това за фирата не го разбрах ....
Ако душамето се изработва от сухи талпи най-ефективно е да се листат по дебелината от 10см талпи. За по-широко трудно ще намериш такива с подходяща ширина и фирата е доста повече. За широко душаме най-добре е да се подготви материала от трупи на подходящи заготовки.
Ти вземаш гледната точка на производител .Ние сме по-скоро потребители за което си и плащаме де.Разбираш ли от бичене че съм нагласил 4 орехови ствола.
PIP - майстор
Душаме не изработвам понеже не мога да постигна цена. За моето душаме си карах сух материал да ми го изработят на ишлеме на четеристранка , но не беше калибрирано и за другия етаж ще си го правя сам.
Не съм бичил трупи от 20г, но съвета ми за да е право и най-вече да не ги усучеш на обикновен банциг си направи Г образна шейна и ги фиксирай за нея, има доста клипове в ютюб, но е голяма хамалогия в домашни условия :)

Тема "Коване на дюшеме в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: