Всичко за дърводелството
ivchomir - помощник
Здравейте, искаме да си направим тази детска площадка [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JejhPPF_6Nc[/youtube].
Нямам идея от къде точно да се захванем и имам няколко въпроса като за начало : с какъв материал е хубаво да се направи за да бъде издържлива във времето? Ако може няколко варианта на материал, за да се избере най-подходящия спрямо цената и качеството. Ще бъде импрегниран разбира се. Някаква идея колко ще е като кубици дървеният материал. По мой сметки би трябвало да е около 1,20 кубика. Съвет за винтове за захващане ако може (качествени и издържливи с времето) и изобщо всякакви съвети приемам. Ще бъде на ветровито място и трябва да е по-устойчиво. Изображение
Благодаря на всички
Lisko - майстор
Притеснява ме как го почна направо на тревата. Много по-правилно е да има бетонни "стъпки".
plamen6703 - майстор
За винтове предполагам няма да минеш без патент болтове и каруцарски болтове, а материала ще трябва да е много добре обработен да не се наранят ръцете на децата. Имаш ли желание да го направиш, няма какво да те спре :)
EDI - майстор
Тя темата бая обширна.Ще опитам най-общо.Материал-сибирска лиственица, ма скъпа, дъб, същата работа, слепени греди, и те не са евтини, значи иглолистен.Първо правиш проекта и си смяташ материала.Завишаш с 20-30%, купуваш го и го оставяш да съхне половин година.Винтове ТОРНАДО ползвай, хубави са и на добра цена.Виж във форума, един колега беше направил такъв проект и му се получи добре.
ivchomir - помощник
EDI написа:
Тя темата бая обширна.Ще опитам най-общо.Материал-сибирска лиственица, ма скъпа, дъб, същата работа, слепени греди, и те не са евтини, значи иглолистен.Първо правиш проекта и си смяташ материала.Завишаш с 20-30%, купуваш го и го оставяш да съхне половин година.Винтове ТОРНАДО ползвай, хубави са и на добра цена.Виж във форума, един колега беше направил такъв проект и му се получи добре.


Мдам, най-вероятно така ще направя. Търсих въпросната тема за която говориш но не успях да я открия. Може ли да ми дадеш линк ако знаеш къде е или да ме упътиш как да я намеря? Благодаря
plamen6703 - майстор
Това е нещо много хубаво viewtopic.php?f=21&t=51377&hilit=%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D0%BA%D1%8A%D1%82&start=10 :partyman:
EDI - майстор
Имаше тема, в която колега беше направил голям кът, като в първия пост, с две кули, но нямам спомен, къде точно беше.
P.S. Намерих, виж страница 78 от темата КАКВО СЪТВОРИХ ДНЕС, няколко теми под тази е.

Тема "Детски кът на отрито" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: