Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
При нас по принцип като се каже дърводелско лепило се подразбират две неща бялото или жълтото.
Бялото е поливинил-ацетат PVA - ама трябва да се помни че същото съкращение може да значи и поливинил алкохол. Бялото в България е известно като Ц200 по исторически причини (подобно на Ксерокс например). Жълтото не знам как му викате, но популярни производители са Titebond и Lepage. И бялото и жълтото са по-здрави от дървото. Разликата е че след изсъхване жълтото се шкурка по-лесно щото е по-твърдо, а бялото по-трудно щото не е толкова твърдо.

Не твърдя, че това са най-добрите лепила, щото темата е безкрайна също като "коя е най-добрата антивирусна".
torbalan - Дървен философ
И кракът е под спалнята само на тези две дибли?

Я помисли може ли да сглобиш спалнята без крака или да я смениш?
mavryt4o - майстор
Че какъв му е зора на тоя крак?Че това е станало за 20+ години нормално.Да търси от онова лепило задължително дето ,,дърводелците са му казали'' щото тука са филанкиший и не разбират и пак ще изкара още 20 години..
marian1 - майстор
Благодаря Ви, не беше ми минало през акъля да потърся директно думата туткал в нета - намерих лепило, надявам се да стане нещо с него.
Няма как да сменя леглото, собственика си го харесва.
wanderer - специалист
с туткал ли реши да лепиш? зачитам първия анонс, който ми отвори гъгъл (на импресия), и виждам доста объркващо съотношение сухи перли/вода. имай едно наум с написаното из нета.
marian1 - майстор
Не, отказах се от туткала - приятел ми е взел лепило от дърводелец - не е ц200, някакво друго е, незнам какво е. Когато го взема ще пиша развръзката. В ташев видях че продават готово, но като сравних цената на импресия и неговата... по си заслужава да си забъркаш.
hakama - специалист
Кое лепило бихте препоръчали като най-универсално (и за кожа да става) по възможност безцветно. Това съм пробвал но е цветно. https://gsstroimarket.bg/product/3785-l ... buvki-50ml
хендмейдър - напреднал
Пробвал съм няколко лепила. Най-доволен съм от това и от епоксидната смола. Това лепило е бяло на цвят и съхне за около 20 минути. Напълно за около 24 часа.
Изображение
Lisko - майстор
пон фев 13, 2023 10:17 amhakama написа:
Кое лепило бихте препоръчали като най-универсално (и за кожа да става) по възможност безцветно. Това съм пробвал но е цветно. https://gsstroimarket.bg/product/3785-l ... buvki-50ml
Полихлоропреновото е перфектно за кожа. За дърво е достатъчно здраво, но дърводелското лепило е по-евтино и се чисти с вода. Така че освен "какво лепи" го има и фактора цена и фактора с какво се чисти.

Тема "Какво лепило ползвате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: