Всичко за дърводелството
PIP - майстор
radius написа:
PIP написа:
moment на хенкел (което е пак вид ц200) става на 'стъкло',
Точно момент универсал си е полихлоропреново лепило тип хелметекс, хелмевект, хелми, прома и т.н., т.е. далеч е от ц200. То и за кантове толкова става...
Значи моя грешка, мислех че е на базата на ц200 заради цвета, химията никога не съм я разбирал :) Иначе съм много доволен и е основното лепило, което ползвам (работя основно с масив).
marian1 - майстор
Това е сглобката

Прикачен файл

27484387_10209304222396335_1570522631_o.jpg

Прикачен файл

27398516_10209304222396335_1570522631_o.jpg
27398516_10209304222396335_1570522631_o.jpg (75.75 KиБ) Видяна 1979 пъти

Прикачен файл

27398254_10209304241676817_893835191_o.jpg
Последна промяна от marian1 на съб яну 27, 2018 8:25 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Pip, извинявай, Moment wood си е точно като ц200. И аз ползвам и от черното и от синьото. Доста е здраво. Те на тия цялото портфолио е момент нещо си...
marian1 - майстор
не искам лепило от сорта на хелметекс или ц200, те остават леко еластични. Искам да науча името на това лепило което ползват дърводелците, което става направо чупливо от твърдост светло бежаво е на цвят и става остро като стъкло - другите, тези от сорта на хелметекса остават леко мекички и ще поддадат, такъв е усета ми...
Дали не се казваше туткал? Или вече не помня какво беше туткала?
Chefo77 - майстор
radius написа:
PIP написа:
moment на хенкел (което е пак вид ц200) става на 'стъкло',
Точно момент универсал си е полихлоропреново лепило тип хелметекс, хелмевект, хелми, прома и т.н., т.е. далеч е от ц200. То и за кантове толкова става...
Moment е марката, иначе има както универсал (полихлоропрен), така и D2 (С200), D3 (влагоустойчив С200) и D4 (полиуретаново). А D2 и D3 имат вариант и бързосъхнещи.
Само за инфо, не се заяждам :)
Аз не смея да препоръчам, защото не е в моята област, но бих използвал или D3, или D4.
EDI - майстор
Разпродават отворите, почистваш добре до чисто дърво контактната площ на краката и таблата, нови дибли и всяко бяло лепило ще ти свърши работа.
PIP - майстор
Chefo77 написа:
Moment е марката, иначе има както универсал (полихлоропрен), така и D2 (С200), D3 (влагоустойчив С200) и D4 (полиуретаново). А D2 и D3 имат вариант и бързосъхнещи.
Само за инфо, не се заяждам :)
Аз не смея да препоръчам, защото не е в моята област, но бих използвал или D3, или D4.
Предимно ползвам стандартното (черна капачка) освен когато се налага водоустойчивото и до момента не съм имал проблеми. Скоро ми се наложи да използвам 5 опаковки в два дни и влизах в сайта на хенкел за Бг да проверя за по-големи разфасовки за следващия път, но още не съм взимал да сравня дали е по изгодно и дали лепилото е същото.
joroantonov - специалист
marian1 написа:
не искам лепило от сорта на хелметекс или ц200, те остават леко еластични. Искам да науча името на това лепило което ползват дърводелците, което става направо чупливо от твърдост светло бежаво е на цвят и става остро като стъкло - другите, тези от сорта на хелметекса остават леко мекички и ще поддадат, такъв е усета ми...
Дали не се казваше туткал? Или вече не помня какво беше туткала?
Туткал няма да намериш, най-добрия вариант за твоя случай е с полиуретаново лепило. Ако ти е скъпо - всякакво ПВА демек бяло лепило, всички са Ц200+добавки.
wanderer - специалист
туткал се продава, и като гледам снимките нищо чудно да е лепено с туткал.
EDI - майстор
ТАЙТБОНД III дава такава картина, но с кафяв цвят, ама за едно легло не си заслужава да си купуваш.

Тема "Какво лепило ползвате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: