Всичко за дърводелството
plamen6703 - майстор
Адаш, това Metabo KS 216 M е два пъти по-евтино и почти същото като Мetabo kgs 216, ще ти останат пари и за една бисквит машина "Райдер" :)
pgplamen - специалист
Адаш видял съм го това но предпочитам да е с изтегляне.
mavryt4o - майстор
Незнам от къде си но ако се закучи нещо пиши.Имам на разположение добра материална база ще свършим работата.(без пари разбира се :) ) регион Пловдив
pgplamen - специалист
mavryt4o написа:
Незнам от къде си но ако се закучи нещо пиши.Имам на разположение добра материална база ще свършим работата.(без пари разбира се :) ) регион Пловдив
Благодаря за предложението ако има нещо ще свиркам. Притиснявам се и от това какъв материал ще ми извадят. Аз искам дъски по размер и рендосани защото нямам абрихт.
Фитилчо - майстор
Ако си от софия, ела ще ги пуснем през абрихт-а и щрайх :razz:
pgplamen - специалист
Благодаря и на двамата за предложената помощ. Все си мисля за да не вземе да се скарате да посетя първо единия после и другия. Това е при условие че сте съгласни :drinkers:

Докато си чакам дъските ето какво сътворих. Не е перфектна но се надявам че ще върши работа.
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg (34.08 KиБ) Видяна 1605 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (32.61 KиБ) Видяна 1605 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (35.12 KиБ) Видяна 1605 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (33.86 KиБ) Видяна 1605 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (52.82 KиБ) Видяна 1605 пъти
Сега остава да го импрегнирам. Четох че е добре да се ползва пчелен восък разтворен в терпентин и ленено семе. Даже гледах в youtube че не лакират масите а ги минават с нещо друго ще съм ви благодарен ако ми подскажете как е добре да стане.
Фитилчо - майстор
Ползвай някакво масло, дори и това самоделното ,което си цитирал е ок.
Изключително не ми харесват "лакирани" дървени неща. Аз обичам да пипам дървото
Изключение прави много разреден матов лак на няколко ръсе, той поччти не се вижда

Според мен се справяш добре, работиш чисто, пропорционално и сравнително точно. Добро начало. Ще ти се получи. :)
Сравнително, щото планката на менгемето ти е малко завъртяна на една страна :-D

Мини ще ги оправим дъските. Даже вчера и днес точно това правя :razz: 2600х300 мм :shock:

Изображение
pgplamen - специалист
Благодаря, за похвалите старая се всичко да е точно. Плнката беше точно на център но ходих да минат пак дъските на абрихт и ги минаха само от едната страна. И затова така стана сега я мерих от едната страна е по малко разстоянието. Иначе от всякъде е еднакъв размера не е завъртяна. Намерих си боров терпентин и утре ще мина да взема. Ако ми разбиват дъските на 30 сантиметра ще се получили добре.

Фитилчо видях че имаш нов циркуляр със здраве да си го ползваш.
pgplamen - специалист
Днес взех ленено масло, боров терпентин и восък. Разтопих восъкъка на водна баня смесих всичко и намазах стягата. Ефекта е поразителен. Седя и я гледам седя и я гледам на мен ми хареса страшно много. Първо минах със шкурка 240 намокрих леко дървото изчаках малко и пак го минах със шкурка :)
Прикачен файл:
st6.jpg

Тема "Маса от орех размисли и страсти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: