Всичко за дърводелството
lyubohar - майстор
Мда,2мм. е много голяма фуга.
Музикалните инструменти-цигулки,виоли виолончели,контрабаси обикновено
дъските им са от две половини.Във фабриката Кремона Казанлък само един майстор можел
да ги напасва идеално.Та искам да кажа,че не е лесно.
А навремето са ползвали само ренде-"плана".
Илчо Илиев - майстор
lyubohar написа:
Мда,2мм. е много голяма фуга.
Музикалните инструменти-цигулки,виоли виолончели,контрабаси обикновено
дъските им са от две половини.Във фабриката Кремона Казанлък само един майстор можел
да ги напасва идеално.Та искам да кажа,че не е лесно.
А навремето са ползвали само ренде-"плана".
Е, сега ,че и от доста време се използва абрихт, е то наистина не е за всеки, но .... :lol:
Тези талпи са си големички,но на по-голям и добре настроен абрихт се изправят за 5 мин.
pgplamen - специалист
Ще ги пробвам с оберфрезата.
Christo - майстор
Това нещо се прави на голям професионален добре настроен абрихт. Искрено ще се изненадам, ако стане на обер фреза. 5см талпи от орех, ...може да се пробва. Като накълвеш талпите, пак ще се стигне до абрихт, но няма да е фатално. Ще се загуби съвсем малко от ширината.
pgplamen - специалист
Тъкмо бях събрал смелост да пробвам с фрезата и сега пак ще има треперене.
EDI - майстор
Не се коси, аз само с оберката окрайчвам за слепване, нямам абрихт.Малка последна стружка, фрезоваш по посока на жилите, не срещу и нямаш проблеми.
Фитилчо - майстор
EDI написа:
нямам абрихт
Това беше много долна лъжа :lol:
EDI - майстор
Да, верно излъгах, имам, ама си почива вече 3 години на склад. :lol:
mavryt4o - майстор
За това не бих се напънал да вдигна талпата на абрихта макар че единия плот е 1.5м камо ли да се тормозя с оберфрезата там вече щеше да е мазохизъм.Аз бих предпочел ей така за вътршно удовлетворение рендето.. :lol:
pgplamen - специалист
Да се похваля малко имам напредък. Днес страх не страх взех оберфрезата мислих чертах пресмятах но накрая натиснах копчето и тя забръмча. Всичко стана екстра сега дъските лягат доста плътно една до друга.
Прикачен файл:
f2.jpg
f2.jpg (65.36 KиБ) Видяна 1480 пъти
Прикачен файл:
f1.jpg
f1.jpg (108.72 KиБ) Видяна 1480 пъти
Прикачен файл:
f3.jpg
f3.jpg (78.13 KиБ) Видяна 1480 пъти
Има на няколко места грозни деруги не знам от какво са се получили. Надявам се по някакъв начин да се справя с тях. Може да дадете предложения.
Прикачен файл:
d.jpg
d.jpg (62.97 KиБ) Видяна 1480 пъти
Ето и идеята за стяга взета от интернет.
Прикачен файл:
f4.jpg
f4.jpg (61.96 KиБ) Видяна 1480 пъти
Благодаря ви на всички за помощта която ми оказвате. Сега идва ред на царгите и краката. Имам четири парчета 10/10/750 оформени с четвърт R. Може да предложите сглобки и укрепване. :)

Тема "Маса от орех размисли и страсти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: