Всичко за дърводелството
pgplamen - специалист
Малко развитие с масата. Дъските вече са при мен и тотална смяна на концепцията. Когато отидох да ги разделим на 5 сантиметра на гатера я смених. Видях двете талпи една до друга и реших да ги оставя както са неокрайчени от едната страна. Не са перфектни но на мен ми харесфат. Минахме ги на абрихт и щрайхмус но по дългата страна има фуга около 2 милиметра и се притиснявам дали ще се обере. След обирането няма ли да има напрежение ще го държи ли лепилото. Имам въпрос и с какво да запълня дупките в чворовете. Аз си мислех за епоксидна смола но искам да е безцветна.

Тук малко тестове със стегите. Другите 3 броя не са готови защото си ги правя аз да са здрави и стабилни. Ще пусна снимки и на тях. Остана само да се заварят и да им се удари една боя.
Прикачен файл:
m1.jpg
m1.jpg (95.31 KиБ) Видяна 1576 пъти
Приемам критики съвети и предложения за крака, царги, сглобки и каквото се сетите. Метабото го поръчвам тази вечер. Лека вечер на вас.
Илчо Илиев - майстор
Предполагам говориш за фугата между двете талпи, ако са напасвани както трябва,тая фуга няма да я има и не трябва да ги лепиш така....
pgplamen - специалист
Илчо Илиев написа:
Предполагам говориш за фугата между двете талпи, ако са напасвани както трябва,тая фуга няма да я има и не трябва да ги лепиш така....
Да говоря за фугата между двете талпи. Предполагам трудно ще я напасвам. "не трябва да ги лепиш така..." предполагам казваш да обърна талпата на другата страна.
EDI - майстор
Трябва да са напаснати, 2 мм е много.Става с оберката и дълъг линеал.Удряш по една стружка на двете чела, като водиш оберката по линеала, който е хванат за горната чиста страна на талпите.Дупките с епоксидна, но си купи бижутерска кристална смола, щом искаш идеална прозрачност.
pgplamen - специалист
Мерси за предложението ще ми трябва обаче по дълъг фрезер тогава. Сега слизам да видя моя дали е толкова дълъг. Защото предполагам ако обръщам дъската може и да има леко разминаване.
pgplamen - специалист
Глупости оберката хваща по дълбоко. Утре ги почвам с фрезата. Само линеал да намеря.
Фитилчо - майстор
Екстра са, браво! Изправи ги залепвай !
Илчо Илиев - майстор
pgplamen написа:
"не трябва да ги лепиш така..." предполагам казваш да обърна талпата на другата страна.
Имах в предвид да не се мъчиш да стягаш и запълваш фугата,а да се напасват талпите и тогава да ги слепваш...
Иначе е добра идея както си го намислил, може би на снимката не се вижда, но едната талпа е изправена и от двете страни ..или аз бъркам..

Не съм работил толкова с обер фреза и дано се получи,но щом Еди казва, значи може...
Как мислиш да ги лепиш...в смисъл.... нут и перо или с бисквитки.., и без тях става,но....
dbelev - специалист
Ровейки се в мрежата видях това

https://www.popularwoodworking.com/wood ... ign=buffer

Не знам дали ще свърши работа (нямам опит) но ми се стори подходящо. Мисля, че от картинката всичко е ясно. Успех :)
pgplamen - специалист
Това е хитро като идея но трябва да го помисля. Едната талпа е за пълнеж по средата. Другата е в ляво на снимката :).

Тема "Маса от орех размисли и страсти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: