• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
manobg - специалист
Здравейте,

до къщата ми имам един навес, който след време мисля да оградя и да присъединя към нея, нещо като зимна градина или дори да стане част от хола ми. Проблема е, че ми засенчва прозорците на хола и искам да измисля начин част от покрива на навеса да стане прозрачен. Напречните греди са 10х5 см и са подредени през 50см една от друга. Обмислям 2 "междугредия" да са светли, но се чудя как да го направя и по-точно какъв материал да ползвам. Дължината на навеса от стената на къщата до улука е 4 метра. Загледал съм в този гладкия поликарбонат, но ми се струва прекалено тънък, а освен здравина се търси и топлоизолация. Мислих за някакъв вид стъклопакет, но ме е страх да не се счупи от тежък сняг или някоя градушка.
Чираче - майстор
Направи го с каналчест прозрачен поликарбонат с дебелина минимум 10 мм.
radius - майстор
Щом искаш и изолация, не виждам освен стъклопакет какво друго да е.
Andri01 - майстор
Стъклопакет-за изолация и над него тънък поликарбонат за предпазване от градушка.
Фитилчо - майстор
Проблемът с миенето му си остава обаче... и не е малък :?
шоп - майстор
Щом има идея след време да се приобщи към хола за мен най-доброто ( за съжаление и най-скъпото ) е монтажа на покривни прозорци.
Следи офертите, миналата година ми монтираха 2 велукса на добра цена.

Не само топлоизолацията е важна, ами и хидроизолацията :!:
miliad - майстор
шоп написа:
Щом има идея след време да се приобщи към хола за мен най-доброто ( за съжаление и най-скъпото ) е монтажа на покривни прозорци.
Следи офертите, миналата година ми монтираха 2 велукса на добра цена.

Не само топлоизолацията е важна, ами и хидроизолацията :!:
И аз мисля че това е решението.
Има и поликарбонати с голяма дебелина. Ползвали сме 50мм за за осветяване на промишлени халета.Имат необходимата топлоизолация и здравина.
manobg - специалист
Мислил съм за прозорци велукс, но за съжаление те са много скъпи и не толкова големи, Аз искам да монтирам по дължина на гредите светла част, за да влиза възможно най-много светлина. Дори първоначално обмислях целия покрив да е светъл, но за целта ще са нужни много средства, които аз нямам. Стъклопакет и отгоре тънък поликарбонат е добра идея, но гредите малко или много под натиска на снега е възможно да подават, освен това са дълги 4 метра и по средата няма да имам попове. Да, там където ще са светлите части ще сложа дебели (10х10см) греди, но и те ще подават леко надолу и тогава стъклото ще се счупи освен ако стъклопакета не е от няколко части, но тогава има голяма вероятност на фугите да се разтече.
Чираче написа:
Направи го с каналчест прозрачен поликарбонат с дебелина минимум 10 мм.
Каналчестия хич не ми харесва, не е прозрачен и много се зацапва в каналите. След време започва да изглежда много грозно, не ми е проблем да го мия защото ще е ниско и имам стълба, но не знам как седят нещата със застаряването и захабяването му.
miliad - майстор
За запечатване на поликарбоната се използват два вида специални ленти, и с това се разрешава проблема със замърсяваненето и задържането на конденз. НО, почти никой не ги ползва и сме виждали резултата навсякъде.
За покривен стъклопакет се ползва триплекс обикновенно. Може да взаимстваш решения от окачените стъклени фасади.Там има разработени решения за наклонени остъклявания. Но никак не са евтини.
шоп - майстор
manobg написа:
Мислил съм за прозорци велукс, но за съжаление те са много скъпи и не толкова големи,
Скъпи са, да!
Относно размерите: има всякакви размери и можете да добавите колкото бройки позволява квадратурата и бюджета :idea:
Лично аз с два велукса от най-висок клас за 1600лв с монтажа осветявам идеално мансарда 50м2

Определено очаквайте много проблеми с тези "гредички" 10х5 см

При дължина 4 метра ще провиснат и няма да можете да сложите нито изолация, нито окачен таван.

При помещение присъединено към хол аз бих заложил на греди 20х5 см и между тях 20 см вата.

Дървенията и изолацията е евтина, а отоплението скъпо. :idea:

Успехи!
  • 1
  • 2

Тема "Навес с прозрачен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: