• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Така си е :-D Готино е със спирачка, китито ми сега дето бачкам с него е така :wink:
пишман_майстор - майстор
Случайно мернах един модул в Бг, софтстарт за асинхронни двигатели с номинал 3.5кВт , моно- и три- http://intiel.com/products/air-conditio ... ous-motors
Цени не знам. Но изглежда много лесно регулируем и опростен.
Фитилчо - майстор
129 пари за монофазен и 166 за трифазен

:cool:
пишман_майстор - майстор
Супер :) А в какъв диапазон се регулират оборотите ? И всъщност само до 50Хц ли е регулирането или може да увеличава и честотата над 50Хц ( примерно до 100Хц) . Предполагам по подобие на честотен регулатор работи , или се бъркам ....
Duke_BG - специалист
Колко намотки има тоя двигател ?
имам пендула RYOBI 1700 W - при нея спирачката е направена много елементарно -
има спирачна намотка, която като пуснеш ключа са дава накъсо и пендулата спира прилично бързо
та дали и това реле не прави същото ?
пишман_майстор - майстор
Мотора на Риобито и кажи-речи 95% от всички пендули по света са с колекторен мотор, двигател с четки . Там е лесно , направено е елементарно и е така, както казваш. Докато на точно тази серия на Бекум-а е асинхронен , няма четки, няма намотки по ротора :) И затова решението е друго . Асинхронните мотори се спират по няколко начина, единият от тях е т.н. динамично спиране, става като се подаде прав ток на работната намотка . Точно така е изпълнението при Е-Б КГС 331/301 .
  • 1
  • 2

Тема "Електра Бекум КГС 331 , проблем с динамична спирачка ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: