Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Вземи едни по евтини и пробвай дали ще се получи, пък после гледай по скъпите.
mavryt4o - майстор
Сагата с мортисър машината приключи засега.Скалъпих нещо набързо за проба.Като цяло с евтинджос бургия и стойка за 2 часа работи си добре.Най-ми хареса стегнатата сглобка която се получава.Най-важното което и ванката каза иска си здрава координатна маса ,която да държи и води точно матеряла.Замислил съм тази работа да върши борапарата който да монтирам до бормашината но по-късно във времето.

Прикачен файл

2018-05-25 15.18.17.jpg
ZEDYCUS - майстор
Браво =D> .
Като гледам пробните отвори, по разбитото лице мисля, че бургията ти стърчи повече и замята. Прибери я малко нагоре в конуса на квадрата. :partyman:
mavryt4o - майстор
пет авг 10, 2018 3:38 pmnull написа:
https://www.ebay.co.uk/itm/Morticing-At ... 1438.l2649
Не съм поръчвал досега от чужбина не са ми ясни нещата.Ако някой прави кооператив за доставка ще се включа.
mavryt4o - майстор
Един приятел се прибира и ми го купи.И длаба вече ще става по по-мързелив начин. Надявам се да вкарвам вече повече в употреба чеп и длаб и да не се оправдавам.Намислил съм да монтирам от страни на настолната бор апарата и с него да премествам материала.
пон мар 19, 2018 11:37 pmmavryt4o написа:
Доста често взе да ми се налага да ползвам сглобката чеп и длаб защото в определени случаи е най-здравата пък и не обичам винтове.Искам да си приспособя на настолната бормашина да ползвам средлата за квадратни отвори.Някой правил ли го е?Смятам че може да се получи ако монтирам стойка на конзолата над патроника тя се движи с него фи 52мм.Искам да стегна първо бургията и после да монтирам стойката на ,която пък на долната част пак с болт ще захвана кухото длето.Ясно ми е че първо ще купя от странство бургите с кухите длета и по техните размери да напасвам стойката.Знам че се продават такива стойки но не открих какъв им е въърешния диаметър а само за кои модели ботмашини стават.Не видях в тях металик Пазарджик хаха.Според вас ще стане ли стабилно ще е изработено от стругар разбира се не от мен?
Здр аз го търся тази приставка но немога да я намера как се казва това нещо или какво пишите че ви показва готовите приставка ли е адаптер ли е държач ли е квото е там
вт мар 20, 2018 12:12 pmФитилчо написа:
Пробрема не ти е захвата ! Такива захвати се продават готови. Проблема ти е, че Мортисъра има друго предавателно число на зъбчатката за да натиска силно надолу и да режат острите ръбове отстрани !
ь
Как се казва този захват аз немога даги открия готовите по интернет
PIP - майстор
drill press mortise attachment kit

Тема "размисли за мортисер машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: