• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Както се похвалих в една друга тема се сдобих с въпросният циркуляр :
Прикачен файл:
0.jpg
След всички перипетии пристигна, макар и с липсващи Елементи. Една част от линеала, единият водач на линеала и някой друг винт. Днес реших да започна работа по него. Първо смъкнах мотора защото имах уговорка със съфорумник да ги завъртим, защото нямам трифазен ток. Оказа се , че са строшили при транспорта единият държач на мотора :
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg

След това свалих плота / защото през повечето време е студено в гаража и реших докато съм там и е топло да боядисам плота /:
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
la_bamz - специалист
Резултата от 30 минути с дрелката и телената четка :
Прикачен файл:
5.jpg
От възстановяване на рендета съм се научил преди боя - разредител :
Прикачен файл:
6.jpg
Малко тиксо тук там :
Прикачен файл:
7.jpg
Беше ми останала малко боя от вратата на гаража, а тук съм чел че Хамарайт е хубава боя. След първата ръка :
Прикачен файл:
8.jpg
До тук със скучната част. Дойде време да видим в какво състояние са механизмите. За смяна на градусите изглежда доста запазен и се движеше добре :
Прикачен файл:
9.jpg
la_bamz - специалист
За съжаление обаче механизмът за дълбочина на сряза не се движеше. Дори след като го извадих МНОГО трудно се движи. Та тук имам няколко въпроса за собствениците на същият циркуляр или с подобен. На снимката, коя част лагерува ( движи ) 1 или 2? Съжалявам за глупавият въпрос, но се съмнявам. Извинявам се и за грозното надписване. Също така приемам съвети и за раздвижване, дали да го мъча да извадя оста или само да го раздвижа. Също така разстоянието на последната снимка дали трябва да го има ?
Прикачен файл:
10.jpg
Прикачен файл:
12.jpg
Прикачен файл:
11.jpg
Прикачен файл:
13.jpg
Фитилчо - майстор
Нещо трябва да го движи, някакъв винт, проследи какво стои зад челният кран, като го въртиш и кои части се въртят и го вдигат....
Извади остта. Нагрей с горелка и изстуди със WD40 или друг такъв спрей. Няколко пъти. Извади оста, хвани я на винтоверта и я мини на 400-800 шкурка. Ако е ръждясала, първо на 240. Остта се избива или със СЪЩИЯТ ПО РАЗМЕР дорник за избиване,или ако има център от струговането, с център в съответният отвор.
Леглага на остта- взимаш някаква ос- аз ползвам шпилка. Прорязвам я 50-ина милиметра през средата наълго. Пъхам вътре шкурка и го слагам на винтоветта. Така шлайфам легла, дупки и тнт.
Не отнемай много материал, да не се получи луфт страничен после... трябва да си остане плътно. СЛожи някаква суха смазка и го събери(след като си го боядисал)

Хамърайта е много хубава боя.
Фитилчо - майстор
Ограденото с червено-сто процента там има резба и шпилката избутва механизъма ,заедно с мотор , диск , валове шайби нагоре и надолу.

Прикачен файл

Wadkin.JPG
Wadkin.JPG (45.46 KиБ) Видяна 1639 пъти
la_bamz - специалист
Има да, но съм ги махнал, част от разглобяването е. Проблема е, че тези които съм очертал са свързани с ос. Въпроса е коя от тях е подвижна т.е. се движи около оста. Защото и двете са клеясали и не могат да се раздвижат, дори и с чук, все пак не удрям прекалено силно, да не пукна чугуна.
Фитилчо - майстор
Тази с ролката е подвижната
bulhomes2 - майстор
Я снимай механизма за вдигането!
Фитилчо - майстор
la_bamz написа:
не могат да се раздвижат, дори и с чук,
Нагрей ги и ги изстуди няколко пъти ,като пръскаш с пръскалка от препарат и пръскай с WD
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Въвеждане в експлоатация на Wadkin Bursgreen 10"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: