• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Ами, имах шайбата, и ми се струваше по-лесно да я престържат да стане 24 и толкова ... Ама нейсе. Явно си прав.

Булхомес верно ли за 15 лв ще ми я направят. Този ми взе 10 лв за да направи това нищо ...

Сори, петицата ми е избягала :)
Последна промяна от la_bamz на пет апр 20, 2018 10:16 pm, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
Къде видя 1 лев.....
Фитилчо - майстор
Шпонковите канали винаги си ги правя сам на пила(като пусна шепинг машината може и вече не на пила)
Иначе ядох точно същият кор. Старата шайба му дадох да ми разстърже от 16 на 24 мм. Направи я 24.8
Няма как на такув як мотор да сложа такъв луфт.
Купи му парче метал (хубаво е да е дурал) и да ти направи нова шайба без пари. Аз така направих... само, че от метал. Това имах под ръка като материал. После си направих шпонковия канал сам на пила.

Тва стругарите са ебаси племето, честно. Почти винаги си късам нервите. Последно на Strasho на циркуляра две седмица не пипнаха работата, накрая си я взех, пуснах си принудително струга и си я направих сам.
Повечето не са стругари а мърлячи. :shock:
Качил си шайбата на струга. Па пусни и една стружка външно да се изчисти бе.Пусни една фаска в отвора, една по външният ръб. Аз ако съм стругар, ще ме е срам да дам такъв детайл на клиента ! И тва са хора, дето работят със стотни от милиметъра.... :x

Като я загледам сега, тоя не я е правил на борщанга... даже и не е райберована. Както е излязла от бургията така ти я е дал. Затова е такъв размера. Това се прави с бургия 23 или по-малка и се завършва на борщанга и накрая се райберова за да се калибрира със допуск стотни.
Ебаси мърлячите

Така работят истинските стругари. Личи си, че човека го прави с кеф а не за да изкара за ракията днес :vom:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ELTL9qTJg-o[/youtube]
nikolson - майстор
Много си далече, иначе щеше да помогна. Все пак, ако се закучи работата съвсем, пиши да помагаме. Иначе, това, което Мишо е писал го има:

............................................
Прикачен файл:
латун.PNG
латун.PNG (15.32 KиБ) Видяна 1252 пъти
bimbaeco - майстор
Знаех си, че Николсон е правилният човек :)
Само кажете какво ви трябва, и той ще ви даде линка. Гугъл патки да пасе :partyman:
nikolson - майстор
Тук http://www.stevabg.com/index.php?page=r ... ials=10307
има и изпращат по куриер. Много са любезни, предлагат и налични парчета, също и режат. Взимал съм от там неща, но на място.
Фитилчо - майстор
nikolson написа:
. Взимал съм от там неща, но на място.
Ти си с връСки :lol:
PIP - майстор
Аз съм в другата крайност, едната шайба я направиха стегната, нагрях преди да я набия и в последствие се наложи да я свалям, за да сменям лагерите на мотора и няма вадене. С обикновена скоба не успях и я карах мотора на майстор, пробва първо с петтонна скоба, не стана и накрая с десеттонна хидравлична скоба я извади. Това беше без клин, в момента съм и сложил и клина и не ми се мисли как ще я вадя, ако се наложи. :shock:
nikolson - майстор
За мене, най-добре се консултирай с "железар". Тук са lov, tsenkov, viks, да кажат някой акъл. Има уплътнители на Локтайт, уплътняват бутални болтове, шпонки, шлицове, но цената не си заслужава.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Въвеждане в експлоатация на Wadkin Bursgreen 10"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: