• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
И защо да не може слепен плот за навън? Всички баварски маси и пейки на заведенията са от слепени дъски.
Навремето затова и аз избрах готови обработени дъски за дюшеме- 2,5 см е дебело, нямах никакви големи машини подръка за обработка. Пък и дюшемето задължително се прекарва през сушилня.
По големите вериги първо е скъпо, после материалът е много зле усукан и крив.
kibora - напреднал
пет май 03, 2019 7:16 pmZEDYCUS написа:
И защо да не може слепен плот за навън? Всички баварски маси и пейки на заведенията са от слепени дъски.
Навремето затова и аз избрах готови обработени дъски за дюшеме- 2,5 см е дебело, нямах никакви големи машини подръка за обработка. Пък и дюшемето задължително се прекарва през сушилня.
По големите вериги първо е скъпо, после материалът е много зле усукан и крив.
Като казвам слепен плот имам предвид нещо като това:
https://www.home-max.bg/slepeni-ploskos ... 00h800-mm/
https://www.home-max.bg/slepen-plot-lipa-30x80x1-8/

На тях изрично е написано да не се излагат на слънце и т.н. Някои от наличните в магазина, дори без да са излагани на слънце, вече са започнали да се разделят там където са слепвани. Е може и просто да ни продават боклуци, но това е което има по магазините в Русе.

Обмислям варианта и аз да се спра на дюшеме за плота. Трябва ли да лепя летвите една с друга и ако трябва с какво? Ц200?

Като гледам как си загладил масата по "ръбовете", чак ми е чудно как не се вижда никъде влизането на дюшемето едно в друго.
ZEDYCUS - майстор
Навремето имах подръка С200 и с него лепих. Сега има избор на много видове, само гледай да е водоустойчиво.
EDI - майстор
Лепилото да е D4, което свежда избора до полиуретаново или Тайтбонд III.
kibora - напреднал
Здравейте,

В края на краищата за плота на масата използвах лепило Moment D3 (нямат D4) и дюшеме с дебелина 2,1 cm. Прилагам снимки на завършената беседка. Остана само един лак да ударя на пейките, масата вече я лакирах. Целият масраф излезе 1375 лв., без да броя парите за оборудване (зеге, виброшлайф, винтоверт, консумативи и нивелир) и парите за бензин. Благодаря на всички за съветите.

Прикачен файл

IMG_20190623_180227.jpg

Прикачен файл

IMG_20190623_154227.jpg

Прикачен файл

IMG_20190623_154146.jpg
янко - специалист
Здравейте ,извинявам се че използвам темата на колегата.Моя покрив ще го правя от вагонна шарка,но никъде не видях снадките задължително върху ребро ли трябва да са?Някой работил ли е с бохемит опти ф?Купих такова но така и не разбрах дали е импрегнатор,или само защита от мухъл и дървояди.Дървения материал е пресен,и според мен не е добра идея да го запечатвам с импрегнатор
radius - майстор
Тоя импрегнатор е вода нищо не запечатва, но и нищо не попива в мокър материал. Ползвай ръкавици, че са големи отрови вътре, за финиш върху него може с бохемит естетик.
янко - специалист
Някъде четох че защитава от вода,затова се замислих
янко - специалист
Как се завършва покрива на върха?Не успях да намеря някакво инфо.Покривам с ламперия 16/80мм и отгоре ще е с битумни керемиди.Ако кова ламперията с такер със 35мм пирони дали ще е достатъчно здраво?Или тук там да навивам по някой винт
шоп - майстор
Ламперията обикновено я кова с тънки пирончета 50мм

Билото може да го завършиш с готов билен елемент или парчета от битумните шиндли. Ако покрива е двускатен( вилообразен) е лесно.

Ако е 4-6-8 скатен е малко повече играчка.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Беседка и дървени материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: