• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко за дърводелството
Ивайло.Иванов - напреднал
Не знам да ли е задължително да се рендосва материала за беседка.
Аз правих подобна беседка на приятел и не рендосвах - материала като го взех така го минах с машина с телена четка та му извадих жилите ( по желание на клиента) Много добре се получи - страхотен ефект стана. След това го напоих с ленен безир ( предпазва от насекоми и от влага) само че безира го загрявам ( малко преди точката на кипене) Вече 4год. не е мръднала Засега безира е най-доброто ( съотношение цена-качество) като изключвам маслата дето ги продават за външно - те са много скъпи 80 - 120лв. литър
Както и да е искам да ти дам един съвет
В горния край на вертикалните греди сложи наклонени греди аз им казвам разпънки ( не по къси от 60см. ) направих ти и скица
Прикачен файл:
1.png
1.png (7.94 KиБ) Видяна 2222 пъти
шоп - майстор
Ивайло.Иванов написа:
Аз правих подобна беседка на приятел и не рендосвах - материала като го взех така го минах с машина с телена четка та му извадих жилите ( по желание на клиента) Много добре се получи - страхотен ефект стана.
+ 1

100% съгласен. Ефекта е уникален и на мен лично много ми харесва. Истината е, че повърхността е с лек щегрен по жилите и разхода за финишно покритие се увеличава, но кефа няма цена.

При работа с телена четка монтирана на бормашина или флекс работете задължително с предпазни очила защото имам колега без едно око от такава дейност :snakeman:
kibora - напреднал
Ивайло.Иванов написа:
В горния край на вертикалните греди сложи наклонени греди аз им казвам разпънки ( не по къси от 60см. ) направих ти и скица
Няма лошо, мислил съм да сложа такива на страните, които са 2 m, само че при твоята скица горните греди са легнали върху вертикалните. Докато съгласно моята схема, горните греди ще оградят вертикалните отстрани (отвън). При тази ситуация как трябва да се сложат?
Ивайло.Иванов - напреднал
шоп написа:
Ивайло.Иванов написа:
Аз правих подобна беседка на приятел и не рендосвах - материала като го взех така го минах с машина с телена четка та му извадих жилите ( по желание на клиента) Много добре се получи - страхотен ефект стана.
+ 1

100% съгласен. Ефекта е уникален и на мен лично много ми харесва. Истината е, че повърхността е с лек щегрен по жилите и разхода за финишно покритие се увеличава, но кефа няма цена.

При работа с телена четка монтирана на бормашина или флекс работете задължително с предпазни очила защото имам колега без едно око от такава дейност :snakeman:

Значи има специални машинки ( подобно на флекс ) на които вала е 8см.и си имат предпазител - може да сменяш с шкурка или телена четка.
Но предпазните средства са задължителни - очила и ръкавици защото хвърчат телчета и тресчици
kibora - напреднал
EDI написа:
Никога не слагам воалит и други подобни.Аз полагам без нагряване, като под рулото или керемидите полагам само армирана найлон ОНДУЛИН.Самите керемиди ги кова и където требе, слепвам със студено битумни лепило.Просто мразя да се плескам и разнасям газ и горелки.
А какво разбираш под "армиран найлон ОНДУЛИН". Няма продукт точно с такова им е. Може ли да ми дадеш линк към конкретен продукт, тъй като и аз не мисля да използвам горелки?
EDI - майстор
Става дума за пароизолационните им фолиа, точно не помня търговското му име, минаха бая години от последното ми слагане, ОНДУТИСТ май беше.Сега сигурно има нови модели.Търси из мрежата.Което и да е парозащитно върши работа.
PIP - майстор
kibora написа:
Няма лошо, мислил съм да сложа такива на страните, които са 2 m, само че при твоята скица горните греди са легнали върху вертикалните. Докато съгласно моята схема, горните греди ще оградят вертикалните отстрани (отвън). При тази ситуация как трябва да се сложат?
Не ги слагай отстрани, защото тежестта на покрива ще се носи от винтовете/пироните и е грешно. Сложи ги от горе и/или ги зарежи да стъпят отчасти на колоните, така че заряза/сглобката да носи тежестта, а винтовете за укрепване. За подобен размер не е задължително да слагаш паянтите на Ивайло, но е задължително да имаш някакви паянти/диагонали иначе беседката ще се сгромоляса някой ден. Гледам си чертал оградки, ако ги направиш както трябва те ще са ти паянти.
Ивайло.Иванов - напреднал
Не ги слагай отстрани, защото тежестта на покрива ще се носи от винтовете/пироните и е грешно. Сложи ги от горе и/или ги зарежи да стъпят отчасти на колоните, така че заряза/сглобката да носи тежестта, а винтовете за укрепване. За подобен размер не е задължително да слагаш паянтите на Ивайло, но е задължително да имаш някакви паянти/диагонали иначе беседката ще се сгромоляса някой ден. Гледам си чертал оградки, ако ги направиш както трябва те ще са ти паянти.[/quote]


Напълно съм съгласен. Грешно е да ги сложиш от страни.
Но за "паянтите" да може и без тях. Но с тях е много по-здраво. На правия без тях и когато е почти готова бутни с ръка в горният край и ще видиш как се клати и тогава ще ги сложиш. :lol:
lov - майстор
kibora написа:
Е тогава какво да ползвам? Изглежда ми глупаво да купя цяло руло воалит 10 м2 и накрая да ползвам от него по-малко от 1 м2.
Единия от вариантите е да дебнеш къде правят някой покрив и да си изпросиш. Винаги има изостанали маломерни парчета. Гледам че си от Русе там нямахте ли фабрика. Аз от изолата купих преоценени та направих цял покрив. Не беше фатално че ще имам снадки тъй като не са видими. Та варианти бол.
kibora - напреднал
Мисля, мисля, но едно нещо (а дали е само едно?) ми остава неясно. Ако сложа воалит под гредата, като се има предвид че ще я закрепвам с Г-образни планки, как ще стане цялата работа? Планките и те ли трябва да стъпят на воалита? Това би означавало, че винтовете (анкерболтовете) ще минат през него, но това едва ли ще бъде много устойчиво решение.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Беседка и дървени материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: