• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
lpoik - специалист
Възможно ли е редене на паркет върху дюшеме.Предварително благодаря. :?
preslav - майстор
Има няколко човека във форума, които се занимават само с редене на паркет и дюшеме - защо ти е нова тема, попитай тях.
Иначе ми стана интересно защо искаш да редиш паркет върху дюшемето?
Chefo77 - майстор
Няма невъзможни неща.
Повече - след допълнителна информация.
lpoik - специалист
preslav написа:
Има няколко човека във форума, които се занимават само с редене на паркет и дюшеме - защо ти е нова тема, попитай тях.
Иначе ми стана интересно защо искаш да редиш паркет върху дюшемето?
Здравейте,дюшемето е здраво ,но има разни петна по него и на сина не му харесва и иска да нареди паркет за това искам съвет дали е възможно да се нареди паркет или да сложи ламинат кое е най добро.Благодаря.
preslav - майстор
lpoik написа:
дали е възможно да се нареди паркет или да сложи ламинат кое е най добро.Благодаря.
Той Чефо е един от хората, които се знимават с паркет и вече ти е отговорил.
Аз съм само ползвател и не съм запознат с технологията на редене и лепене, но да сложа ламинат върху дюшеме ми е като да заменя ленената покривка за масата с мушама.
lpoik - специалист
Chefo77 написа:
Няма невъзможни неща.
Повече - след допълнителна информация.
Здравей Чефо описал съм по горе защо искам паркет върху дюшеме.Къщата е гредоред и дюшемето е здраво.Ще може ли върху него да се сложи паркет.Преслав ме насочи към теб като .специялист.Благодаря. :partyman:
Chefo77 - майстор
Отговорих положително, но за конкретния начин няма как да дам адекватни съвети, защото не зная какво е състоянието на дюшемето в момента - дали е криво, дали има поддали (скърцащи) греди, за паркет ли става дума или за ламинат...?
Най-добрият вариант е да се монтират ОСБ или шперплатови плоскости и върху тях да се лепи и кове паркета (ако е естествен) или да се положи ламината.
Не зная дали синът Ви е запознат с цените на паркетите и услугите, но няма ли вариант колега да го погледне и да прецени дали може да бъде изциклен?
lpoik - специалист
Chefo77 написа:
Отговорих положително, но за конкретния начин няма как да дам адекватни съвети, защото не зная какво е състоянието на дюшемето в момента - дали е криво, дали има поддали (скърцащи) греди, за паркет ли става дума или за ламинат...?
Най-добрият вариант е да се монтират ОСБ или шперплатови плоскости и върху тях да се лепи и кове паркета (ако е естествен) или да се положи ламината.
Не зная дали синът Ви е запознат с цените на паркетите и услугите, но няма ли вариант колега да го погледне и да прецени дали може да бъде изциклен?
Благодря за съвета,дюшемето е здраво не скърца няма изгнили греди и е равно.Мислех за циклене,но има черни петна от печката и незнам с циклене дали ще се заличат. :?
Chefo77 - майстор
Значи вариантите са два - ОСБ с паркет или подложка и ламинат, напреки на посоката на дюшемето, система на закопчаване желателно двоен клик.
lpoik - специалист
Chefo77 написа:
Значи вариантите са два - ОСБ с паркет или подложка и ламинат, напреки на посоката на дюшемето, система на закопчаване желателно двоен клик.
Благодаря,ще решим кое ни е по изгодно. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Редене на паркет върху дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: