Всичко за дърводелството
preslav - майстор
Запази си хубавия материал за други цели и се огледай за дървени колчета за лозе. Съвсем примерно може да се позвъни на тези http://uvix-bg.com/bg/produkti/impregni ... ni-darveta
В "топливо" не съм виждал, но не съм и търсил, а колко още борси има във Варна не знам.
radius - майстор
:? Какво да ги правя тези колове? Материала (за парапетите над 20м) е готов, рендосан. Дъските съм направил 60 от 500. Остави тези колове.
Нищо няма да е в земята, оградата има бетонова основа 50-60см.
PIP поясни моля те по-подробно...
nikolson - майстор
За оградата има тема viewtopic.php?f=47&t=59484&p=915712&hilit=%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0#p915712 със снимки.
radius - майстор
:? Аз не питам дали да я направя от метални пана или бетонни колчета, основата е готова и е супер, остават дъските и хоризонталните железа ( набавени). Ако забелязваш и аз съм писал в тази тема, но тя по никакъв начин не ми помага в случая.
PIP - майстор
radius написа:
:? Какво да ги правя тези колове? Материала (за парапетите над 20м) е готов, рендосан. Дъските съм направил 60 от 500. Остави тези колове.
Нищо няма да е в земята, оградата има бетонова основа 50-60см.
PIP поясни моля те по-подробно...
Основното предимство на подобно импрегниране е при влага, при ограда и парапет където имаш проветряване влагата не ти е проблема, а УВ защитата от слънцето. Не знам на какъв дизайн си се спрял, но е препоръчително единствено да защитиш най-горния край на оградата/парапет с профил, който позволява подмяна. Той ще спира навлизането на влага от сняг и дъжд и пръв изгаря и можеш да го смениш.
radius - майстор
Оградата е 2 реда дъски с разминаване, горната част не е защитена:
Прикачен файл:
ograda1 r-ri.jpg
ograda1 r-ri.jpg (101.31 KиБ) Видяна 1106 пъти
Парапета има горна част ( която някой ден, някой може да подмени) със следния профил:
Прикачен файл:
парапет.jpg
парапет.jpg (18.1 KиБ) Видяна 1106 пъти
Тук често вали хоризонтално, така че горната част е условно горна :wink:
PIP - майстор
Добре ще е да сложиш летва/планка, която да покрие горните чела на дъските на оградата, понеже от там прониква най-лесно влага от сняг и дъжд. Косото биене не е проблем, понеже по вертикалите водата не се задържа.
EDI - майстор
Удари горния ръб на дъските на циркуляр или на оберка под 45 градуса.По-лесно е, върши работа и няма да монтираш допълнителни елементи.
radius - майстор
PIP написа:
Добре ще е да сложиш летва/планка, която да покрие горните чела на дъските
Не е проблем да огъна от ламарината за обшивки (за улуци и т.н.) като П и да захлупя горната част. Но ще е грозно


Айдее ще си ползвам лидълския герунг.
Ако не ги импрегнирам вакуумно, ще ги правя с потапяне на 2 ръце поне или носене до Добрич да киснат 1 нощ. Това обаче ме притеснява да не омокри много материала и да вземе да изметне.
За финиш ще се топи/маже с някакво масло ( на Бохемит или нещо друго подобно). Събирам си и от дизела, но цвета не е изискан :lol:
Virtex - майстор
radius написа:
...
първата снимка с коя програма е правена ?

Тема "Вакуумно импрегниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: