Всичко за дърводелството
Здравейте,

Миналата година ми направиха навес който има 4 носещи греди, лепени. Вчера установих че има загниване - не знам на какво се дължи, не разбирам от дървен материал. Също така са се появили и цепки, от някои излиза смола. Гредите бяха купени "импрегнирани". Моля за съвети как да третирам гредите , за да спра това загниване, както и да ги предпазя за в бъдеще.
шоп - майстор
Ако има загниване е притеснително. Значи има места, където има повишена влага и липса на вентилация. Обаче в един навес с 4 греди, където няма намесени пароизолация, изолация и т.н. това е загадка за мен.

Това със сцепения и сълзящ със смола материял не е притеснително. Дървенията не е била суха :idea:
:idea: Това, че са лепени нищо не означава. Всеки неодобросъвестен производител и търговец може да слепи греди от мокър материал.
шоп написа:
Ако има загниване е притеснително. Значи има места, където има повишена влага и липса на вентилация. Обаче в един навес с 4 греди, където няма намесени пароизолация, изолация и т.н. това е загадка за мен.

Това със сцепения и сълзящ със смола материял не е притеснително. Дървенията не е била суха :idea:
:idea: Това, че са лепени нищо не означава. Всеки неодобросъвестен производител и търговец може да слепи греди от мокър материал.
Не знам дали е точно загниване - да не би да става въпрос за някакви насекоми, със снимката може би става една идея по ясно. Беше ми направило впечатление потъмняване в тази зона както и надолу, и сега е избило на повърхността.
шоп - майстор
@mitakas, мислех че под лепени греди визираш спепени греди по дължина. При теб има съставни греди от парчета и отпадъци от дървообработването. Лично аз не ги харесвам :vom:

Дано не са носещи тези греди или поне да носят само във вертикал.

Може да опиташ третиране с Бохемит, но лично аз съм песимист в резултата.
vlado79 - специалист
Горено масло...от бензинов автомобил.Загрей го малко на котлона и мажи смело..това е импрегнант един път.

Тема "Третиране на плесен на греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: