Всичко за дърводелството
шоп - майстор
Лично аз бих предпочел вместо Х-ови връзки да накова плътна дъсчена обшивка. Може и сачак или дюшеме и тогава визията става номер 1 :supz:
Така с един ход печелим две неща:
1 Устойчивост
2 Защита от капризите на времето

Нали някой не си мисли, че това ефирно открито навесче защитатва от дъжд и сняг при вятър?! Това не е гараж, както е написано в темата.

Пак да не съм негативен, поздравявам автора, много мерак, майстория и пари са вложени, но моето мнение е, че трябва още малко :partyman:
Фитилчо - майстор
Мераклия си !
Другият път си направи вана и топи вътре гредите, Вадим беше показал как в някоя от темите.
Дъсчена обшивка отдолу както е казал Шоп-а ....укрепва и красиво.
Затвори и стените след като го направиш като хората :)

Иначе е красиво
VLADO66 - майстор
Вадим беше изкопал една траншея и беше положил здрав найлон на два ката и цамбуркаше гредите вътре.Уточнявам, щото вана звучи сложно :)
crez - майстор
Ей, човека иска да се похвали какво е сътворил със собствените си ръце, а вие го нападнахте със глупави (за мен забележки) Защо да усилва покрива с тези ламаринени керемиди колко е товара на м2, от там тръгнете в сметките.Аз бих му препоръчал да го затвори с термопанели (топъл гараж). Подбира ги по цвят.
TACHO - специалист
crez написа:
Ей, човека иска да се похвали какво е сътворил със собствените си ръце, а вие го нападнахте със глупави (за мен забележки) Защо да усилва покрива с тези ламаринени керемиди колко е товара на м2, от там тръгнете в сметките.Аз бих му препоръчал да го затвори с термопанели (топъл гараж). Подбира ги по цвят.
Тази конструкция е нестабилна от всяка гледна точка. Затова хората му помагат и няма нищо глупаво, защото нещата може да станат опасни при по голям сняг. Човекът до тук се е справил много добре, само трябва да укрепи повече. Нещата са поправими.
lyubohar - майстор
И на мен ми харесва желанието да се сътвори нещо със собствените ръце.
Харесва ми и самото изпълнение.
Но от снимките се вижда,че има провисване на хоризонталните греди отпред и в средата.
А отпред утре може да реши да сложи врата.Ако е до гредата ще има проблем.
Нека колегата да се вслуша в съветите и каквото е възможно да укрепи.
Иначе пак-адмирации за мерака.
vlado79 - специалист
Не се притеснявайте момчета...аз за това пуснах темата...за да се похваля и да видя пропуските си.
Провисването ще бъде оправено още тази събота или неделя ако не успея съботата...защото и аз видях какво се случва...и за това е темата..хем да покажа това което сътворих с 1 приятел и хем да видя "дупките"
Целта на оправията на покрива ми е следната.

Изображение

Конструкцията ще се сдобие с X-ове в задната и дясната част (погледнато отпред) така , че...стабилност ще има.Покрива е добре...ходят 3ма по него и няма много люшкане.Анкерите са набити здраво и стегнати.Ще направя усилване на напречните носищи защото там е проблема.
За сега както писах е само навед...следва продължение за гараж.Както посъветва колегата за термопанелите...ще закупя сандвич панели и всичко ще бъде облечено с тях ,но гредите ще останат видими.Това обаче...с времето :)
ZEDYCUS - майстор
За следващия гараж, навес(щото за този е късно) просто като работите вече по покривната конструкция подпри тези по дълги просвети с временни подпори. Като се сглоби покрива се махат и проблем с провисване няма да имаш. Това се е получило заради тежестта от 3ма човека отгоре, докато не е укрепен покрива.
Като правех преди години беседката, направих същата грешка, седят си провиснали гредите(8х8см просвет 3м) под поповете вече 8 години, но проблеми нямам. След време Вадим ми посочи решението. :prayer: На последния навес- барака подпрях и не се получи нищо такова. Там гредите са 12 по 12см просвет 5 метра.
Lisko - майстор
Съсипахте човека от критики в стил "Тъй е кат' не питаш". Аз бих изпитвал голям страх да се захвана с такъв мащабен проект. Следното е чист въпрос, повтарям не е критика, само така теоретично се чудя. Тия стъпки ли, как им се вика дето вертикалните греди влизат в тях, вероятно са скъпи и минават за категория лукс. Но което се чудя е - не е ли по-зле за дървото така - т.е. като е затворено, да гние, в сравнение с по-простия и евтин вариант - ако бяха само планки от две срещуположни страни?
Фитилчо - майстор
ср май 23, 2018 7:51 amZEDYCUS написа:
За следващия гараж, навес(щото за този е късно) просто като работите вече по покривната конструкция подпри тези по дълги просвети с временни подпори. Като се сглоби покрива се махат и проблем с провисване няма да имаш. Това се е получило заради тежестта от 3ма човека отгоре, докато не е укрепен покрива.
Като правех преди години беседката, направих същата грешка, седят си провиснали гредите(8х8см просвет 3м) под поповете вече 8 години, но проблеми нямам. След време Вадим ми посочи решението. :prayer: На последния навес- барака подпрях и не се получи нищо такова. Там гредите са 12 по 12см просвет 5 метра.
Аз я правя метална, но пак така я правих както каза. Преди да заваря каквито и да е ферми или хиксове, напъвам с крикове или такива за кофраж, даже ги пренатягам, та като пусна да останат под напрежение!

Тема "Дървен гараж!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: