Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
вт май 22, 2018 3:55 pmVLADO66 написа:
Вадим беше изкопал една траншея и беше положил здрав найлон на два ката и цамбуркаше гредите вътре.Уточнявам, щото вана звучи сложно :)
Даже мисля, че беше скована от дъски 20/3 , три броя и вътрев в тях дебелият найлон :wink:
Много хитро и пестящо време
themask - специалист
И от кога критиката е проблем? Аз бих се радвал някой по-знаещ да ме светне какво правя не като хората, а не впоследствие да си чупя главата, особено, когато е и непоправима грешката. Не знам на какво се дължи - на география, на възпитание ли, но и по други форуми и групи забелязвам, че хората не търпят критики и който се осмели да изкаже негативно мнение бива охулен и в повечето случаи изхърлен, щото, видиш ли, на собственика така си му харесва. Оттам идва и универсалният в този случай коментар: Важното е да сме живи и здрави :lol:

Браво на автора на темата за ентусиазма и най-вече за желанието да получи акъл!
mavryt4o - майстор
пет май 25, 2018 3:55 pmthemask написа:
И от кога критиката е проблем? Аз бих се радвал някой по-знаещ да ме светне какво правя не като хората, а не впоследствие да си чупя главата, особено, когато е и непоправима грешката. Не знам на какво се дължи - на география, на възпитание ли, но и по други форуми и групи забелязвам, че хората не търпят критики и който се осмели да изкаже негативно мнение бива охулен и в повечето случаи изхърлен, щото, видиш ли, на собственика така си му харесва. Оттам идва и универсалният в този случай коментар: Важното е да сме живи и здрави :lol:

Браво на автора на темата за ентусиазма и най-вече за желанието да получи акъл!
Лошо няма аз дори само като статист пак извлякох полезни неща от темата :)
cvetomir_77 - специалист
пон май 21, 2018 10:15 pmEDI написа:
Добра идея и изпълнение.Обаче ми се чини,че ще имаш проблеми с двете носещи хоризонтални греди.Товара на покрива е точно по средата, ще увиснат.Трябвало е според мен фермена конструкция, която да преразпредели товара към колоните.
Задължително се правят "ферми", като гредите са свързани помежду си с перфорирани шипови планки, а "фермите" са свързани помежду си със спънки. "Фермите" се захващат в двата края с ъгловите планки, към хоризонталните греди. По двата диагонала (на двата ската) се пускат перфоленти.

Изображение

Тема "Дървен гараж!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: