Всичко за дърводелството
agj - майстор
Здравейте,имам нужда от малко съвети!
Вчера ми поставиха, или поточно ми облякоха старите врати с плоскости от МДФ.
Но майстора малко си оставил ръчичките.Недоизкусурил е някой неща и сега аз трябва да ги доуправям ..Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение

Майстора ме посъветва да боядисам това което се вижда от старата каса ,със синия латекс с който са боядисани и стените.Щяло да стане по добре, отколкото със същата боя от вратите!
Какво е вашето мнение-със същата боя от вратите или със син латекс?
................................................................................................................
Изображение
Изображение
За тази "красоти" :rolleyes: ,ми остави боя за да си ги боядисам....!Нямало нужда да шкуря и да махам старата боя,тази с която е боядисвал вратите била на водна основа и хващала върху всичко!!
Въпроса е обаче-с какво да скрия пукнатините:
- с кит за дърво
- с акрилен силикон
или с нещо друго ?
lov - майстор
За цвета въпрос на вкус и не мога да се меся. Пукнатините с акрил иначе с кита има вероятност да се напука. То не че и боята няма да се напука щото има движение но поне няма да се налющи грозно.
EDI - майстор
Ако латекса ти е скорошен, с латекс,ако е стар, оформи с боята на касата.С акрилен силикон запълни, но все пак почисти с една шпатула или длето, ако има надигнало.
agj - майстор
Имам останало монтажно лепило Судал Хай-Так,дали запълването на пукнатините няма да стане най добре с него ?
EDI - майстор
Ако пише, че може да се боядисва, карай с него.
nikolson - майстор
Моят съвет е да не боядисваш фалца в синьо. Ще стане голяма цигания. Облепи первазите и касата с хартиено тиксо, преди боядисване.
agj - майстор
съб юни 02, 2018 8:40 amEDI написа:
Ако пише, че може да се боядисва, карай с него.
Пише че може да се боядисва.Освен това хваща много здраво .
agj - майстор
съб юни 02, 2018 8:33 pmnikolson написа:
Моят съвет е да не боядисваш фалца в синьо. Ще стане голяма цигания. Облепи первазите и касата с хартиено тиксо, преди боядисване.
И на мен ми се струва че няма да стане добре.Но ще пробвам първо със синьото,ако не ми хареса ще изтъркам латекса и ще боядисам с боята.Днес измислих и трети вариант - да залепя Г образен профил.Кухненското ми е с подбен цвят като вратата, имаше едно останало парче и го наложих на фалца..Изглежда доста добре,и предава завършен вид.
Като го направя ще пусна снимки на крайния резултат.
plamen6703 - майстор
Що не вземеш да напишеш името на "майстора" и населеното място?
Форума е за взаимопомощ, един да предпазиш от тоя мурдар все ще е файда!
Не знам дали не си направил нещо лошо на тоя "майстор", или нещо не сте се разбрали като хората, но читав майстор не би оставил така вратите, и нормален клиент не би платил пари за такъв "майсторлък"! :partyman:
Lisko - майстор
Може да не е взел пари а да е бил приятел. ;-)
И аз съм съгласен с другите, старата каса да не е синя.
Логиката ми е че това е каса а не стена и следователно трябва да има същия цвят като касата, а не като стената. Инак, както бе казано, ше изциганее.

Тема "Врати от МДФ-отсраняване на проблеми след поставяне от майстора." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: