Всичко за дърводелството
agj - майстор
Не ,не ми е приятел ,майстора! Преди да започне да работи вратите, ми каза че трябвало да махна най крайния кант на касата,понеже тази която слага той ,нямало да я покрие.Аз вече бях шпакловал и боядисал и махането беше невъзможно.В крайна сметка , ми каза че или ще измисли нещо,или с малко боядисване по края ще се получи добре.Понеже нямах представа какво точно ще се получи се доверих на неговия опит.Но за това че вътрешната част на вратите ще останат така ,изобщо не е и ставало дума...!Можеше поне това да направи както трябва...Едно фугиране и предварително боядисване на касата щеше да докара съвсем друг вид на вратите.Но станалото -станало....Ще си поиграя малко с облепване с тиксо и боядисване ....и вярвам че ще се получат нещата......!Иначе щяха да започнат безкрайни спорове за това кой крив, кой прав....
nikolson - майстор
От външната страна на первазите може да сложиш г-образни первази, предварително боядисани в цвят, най-добре на вратата. Да легне на стената и да покрие до перваза. Да е малко по-високо от него и да се получи като рамка.
agj - майстор
нед юни 03, 2018 7:46 amnikolson написа:
От външната страна на первазите може да сложиш г-образни первази, предварително боядисани в цвят, най-добре на вратата. Да легне на стената и да покрие до перваза. Да е малко по-високо от него и да се получи като рамка.
Подобно нещо още вчера ми дойде като идея!Само че ползвах Г-образен пластмасов профил.Който обаче е по ниско от касата. Единственото което не е много добре е че не ляга на стената... и цвета му е малко по светъл :
Изображение
Изображение
Изображение
Закрепил съм профила към касата с двойно залепващо тиксо, само за проба.
А също така боядисах със син латекс едната от касите за да видя как ще изглежда.. и да избера вариант.
Изображение
Изображение
Изображение
Чираче - майстор
Моето мнение е, че ако е майстор, е трябвало да съобрази всички подробности и детайли. Това, което се получава впоследствие си цигания.
agj - майстор
Цигания и то голяма !
Днес в чудо се видях !Какви варианти да търся и на кой да се спра ?!
Изображение
Изображение
Изображение
cvetomir_77 - специалист
нед юни 03, 2018 8:53 pmagj написа:
Цигания и то голяма !
Днес в чудо се видях !Какви варианти да търся и на кой да се спра ?!
Изображение
Изображение
Изображение


Аз такива майстори съм ги гонил без да им плащам, а понякога дори се е налагало те да ми плащат материалите. Та вече от около 10 години "майстор" у дома не е стъпвал. Заради последния даже жена ми щеше да го отнесе, защото тя го беше намерила, че аз все нямах време. Сега вече дори да нямам време тя се съгласява да чака :finga: до като намеря време.
plamen6703 - майстор
Това на последната снимка поне колкото се вижда е добре. Колко е добре ти най-добре си знаеш, но избора ти не е голям! :partyman:
Lisko - майстор
нед юни 03, 2018 9:05 pmplamen6703 написа:
Това на последната снимка поне колкото се вижда е добре.
Именно!
nikolson - майстор
..............................................................................
Най-добре би станало с отбелязаните на снимката первази. Ако са боядисани в цвета на вратата, ще стане както трябва.
...............................................................................
Прикачен файл:
первази.PNG
miliad - майстор
пон юни 04, 2018 7:54 amnikolson написа:
..............................................................................
Най-добре би станало с отбелязаните на снимката первази. Ако са боядисани в цвета на вратата, ще стане както трябва.
...............................................................................
первази.PNG
+1. И да ги боядиса майстора. Най-добре той да избере вида материал на перваза, за да отговаря фладера.
Просто се постарайте да направите да изглежда перваза по-обемен, с по-богати орнаменти и от дефект ще имате ефект.

Тема "Врати от МДФ-отсраняване на проблеми след поставяне от майстора." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: