Всичко за дърводелството
vlado79 - специалист
Здравейте колеги.Да се похваля с това какво сътворих с помощта на един приятел.

Началото:
Изображение
Бетон и армировка + пети от кух профил 140x140mm.

Импрегниране:
Изображение
Изображение
Греди 130x130mm обработени и горено масло - бензиново...20 литра.

Основи:
Изображение
Изображение

Изграждане:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Покрив изграждане:
Изображение
Изображение
Изображение

Било с греда 130x100mm , напречни греди 60x100mm.
Кофражни дъски 25x4000mm.
Изображение

Крепежи:
Планки ъглови - 30 броя.
Изображение
Винтове:ф8x200 шестостен за носещите греди:
Изображение
ф5x80 за ъгловите планки.
ф8x160 за напречните покривни греди:
Изображение

Метални керемиди , улуци и обшивка за финал:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И...много бира разбира се :)
За сега проекта е до дървен навес...с продължение закрит гараж със стъклена стена.
To be continued...
EDI - майстор
Добра идея и изпълнение.Обаче ми се чини,че ще имаш проблеми с двете носещи хоризонтални греди.Товара на покрива е точно по средата, ще увиснат.Трябвало е според мен фермена конструкция, която да преразпредели товара към колоните.
шоп - майстор
EDI написа:
Товара на покрива е точно по средата, ще увиснат.
+1

Не е късно да се усилят и преправят във ферма.

Иначе браво! :supz:
infomar
Добави 50 см. сняг на квадратен метър от горе и сметни дали ще издържат - сега ми се струват леко увиснали носещите греди. Аз бих ги направил поне през метър.
VLADO66 - майстор
Трябва според мен на дългите страни да се сложат Х-ове за да се укрепи конструкцията.
m_markovski - специалист
VLADO66 написа:
Трябва според мен на дългите страни да се сложат Х-ове за да се укрепи конструкцията.
Хубаво е да има хиксове и на дъното. Тези малки планки и винтовете няма да попречат на стремежа на конструкцията да се усуче в един момент.
Освен това хоризонталните греди изглеждат провиснали, поне тази над входа и е добре средата й да се свърже с ребрата, така че да се ограничи провисването.
Руди - майстор
Начинанието е добро!
Разбира се, колегите преди мен са забелязали някои дреболии.
С две думи, сеченията на основните елементи (греди, столици и
ребра) са малки, може би с изключение на поповете.
Главните греди са провиснали отсега, а тази над входа има доста
дефекти - чепове, предпоставка за авария (не го пожелавам!).
Цялата конструкция е откровено неукрепена - няма Х-ове, подкоси,
Т-планки, особено неукрепени са поповете под билото.
Все още всичко е поправимо, защото си личи, че собственикът е мераклия.
От ето това видео може да се види един по-добър образец:
https://www.youtube.com/watch?v=bt-RCLQRdO4&t=947s
m_markovski - специалист
Провисналата хоризонтална греда над входа се повдига с крик и две талпи се пристягат към нея надлъжно с яки болтове от двете й страни. В края се стягат и към вертикалните греди (май попове се казват).

Общо 4 талпи 5х25, по две за предната и средната греда и ще се оправят нещата. Отзад е подпряно в средата и няма да провисне. Малко ще падне височината, но надявам се това не е проблем на питащия.
Отделно трябва някой друг хикс отзад и отстрани за устойчивост, както и на покрива надлъжно укрепване.
mavryt4o - майстор
Той човека иска да се похвали.... :lol: но май стана как да не се прави.Но като се замисля е по-полезно че така е станало ...
m_markovski - специалист
Той хубаво иска да се похвали, ама догодина през април да няма тема "помощ, схлупи ми навеса".

Иначе браво за ентусиазма и желанието на момчетата, направили са го с мерак! Постарали са се - алуминиеви стълби, пендула, хубав ламаринен покрив и обшивка, ама как не погледнаха предварително тук във форума какви конструкции има и какви монтажи.

А тези поцинковани планки са като кръпки, пък и работа много не вършат. Да се чудиш как са строили манастири и къщи преди 300 години без планки и още не са паднали.

И за да не приключвам с мрънкане, още веднъж браво за мерака! Още малко му трябва на гаража и ще изкара стотина години :partyman:

Тема "Дървен гараж!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: