• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
професионал - специалист
Случайно(или не)в дървата ми за огрев имам и няколко парчета "метровки"и по-къси, дива череша-някаква идея за какво може да се ползва(освен за топ)?Аз не съм дърводелец,нямам необходимите машини а същевременно не ми се хаби материала. :partyman:
booooo55 - специалист
Примерно рамки за гоблени и картини.Ако имаш повечко, можеш да си направиш и паркет. :lol: Или някоя дърворезба.Но ако нямаш ептем никакви машинки,дай ги на някой съсед и така ще имат да ти връщат услуга.Иначе дървото като цвят и структора е красиво.
професионал - специалист
Е не че нямам никакви машини-имам абрихт-циркуляр,бормашинки, ръчен циркуляр-но една ръчна фреза би ми била от полза(и повечко свободно време). :partyman:
schuldiner - майстор
Ако не намериш дърводелско приложение, поне си ги задели тези метровки за барбекюто. Доста добра жар правят и дават повече кеф от мешето.
s.v.atanasov - специалист
може ли малко снимки на черешта,мислиш ли да продадеш нещо
MamaMy - майстор
Аз така съм заделил прекрасни цепеници орех. Лятото ще ги мина на абрихта да им дам вид и ще си ги стопанисам. Все пак съм избрал такива без никакви дефекти.
професионал - специалист
Ще гледам да ги снимам при първа възможност, а иначе размерите им са горе-долу следните: 130/20см. и 75/30см.От късите са 10-ина бройки,а от дългите 4-5.Бих продал,въпреки,че не знам каква цена бих могъл да търся на суров материал.Сега се сещам че имам и разбичени талпи от орех-не са много големи-но са на 6-7 години.Те са също с дължина около 1метър и по-малко. :partyman:
s.v.atanasov - специалист
КОлега благодаря ти за одговора мен ме интерисува черешата искам да видя фландара ако може.
bogomilZ - специалист
schuldiner написа:
Ако не намериш дърводелско приложение, поне си ги задели тези метровки за барбекюто. Доста добра жар правят и дават повече кеф от мешето.
освен за барбекю не се ли сещаш за друго да се изработи?

моята кухня я правих от дива череша

Прикачен файл

05102010003 [640x480].jpg
05102010003 [640x480].jpg (67.59 KиБ) Видяна 5326 пъти
schuldiner - майстор
bogomilZ написа:
schuldiner написа:
Ако не намериш дърводелско приложение, поне си ги задели тези метровки за барбекюто. Доста добра жар правят и дават повече кеф от мешето.
освен за барбекю не се ли сещаш за друго да се изработи?

моята кухня я правих от дива череша
Сещам се, разбира се.
Кухнята ти е екстра, ама му опиши на човека целия процес - от случайно попаднали трупи до готови шкафчета. Доста е вероятно да си ги задели, да постоят година-две-три в някой килер като заготовка и накрая пак да отидат в печката. И на мен ми се е случвало, и други съм виждал пак дотам да я докарат... Наистина не се случва често някой да е толкова сериозен, че да свърши това, което си е наумил. А понеже черешата не е кой знае каква рядкост, нито пък е толкова скъпа, спокойно става и за горене при по-специални поводи...

ПП Имам тука една мандолина и една гъдулка - ръчна изработка от дива череша. Тъстът ми ги е правил като юноша - без електрически инструменти, без съвременна химия. Просто е имал мерак.
  • 1
  • 2

Тема "Дива череша." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: