• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Прикачен файл:
20180614_164407.jpg
Здравейте.
Искам да поправя / преправя една дворна врата, която дълго време е била земанерена и в момента е в плачевно състояние.

Отделно и без да съм професионалист се вижда че не е направена както трябва.

Искам да преместя пантите на касата да са от вътрешната страна на касата.
Диагонала ще го сменям че е поизгнил и има луфт в болтовете.
С шлайф и третиране с нещо да ли ще се съживи дървесината ( приемам съвети за вид и техника на лакиране ,боядисване...)
Имам инструменти (вибро шлаиф, циркуляр, ел. Ренде, дрелка ,винтовер и т.н.)
Ще ми трябват още болтове от тези на снимките, от къде?
Моля да спазвате добрия тон,
знам че мога да си поръчам нова но искам да поправя тази.
Благодаря на всички за градивните насоки и помощ.
ето и снимки
Последна промяна от Ozidi787 на чет юни 14, 2018 10:37 pm, променено общо 1 път.
Прикачен файл:
20180614_161344.jpg
Прикачен файл:
20180614_161348.jpg
Прикачен файл:
20180614_164400.jpg
Прикачен файл:
20180614_164401.jpg
Прикачен файл:
20180614_164404.jpg
plamen6703 - майстор
Като я гледам освен леко да я "санираш" с шкурка и лак и ще кара още два пъти по толкова колкото е изкарала, че може и повече. :)
Christo - майстор
https://www.tashev-galving.com/search/0 ... 0%BA%D0%B8
В този магазин ги водят коларски, по-често съм ги срещал като каруцарски. Има ги по железариите. Твоите са или М5, или М6. Трябва да си премериш каква дължина ти трябва. В дължината не влиза главата на болта. Ще ти трябват и съответното количество гайки. На твое място бих си направил нова врата. Имаш си инструменти, ще ти трябва малко чам. Ако е фабрично импрегниран, ще стане супер. Пантите ми се виждат малко несериозни за тежка врата. Трудът, който ще хвърлиш за ремонта ще е горе долу същия, но резултатът ще е съвсем различен. В крайна сметка ти си решаваш. Поздрави и успех!
Чираче - майстор
чет юни 14, 2018 10:22 pmOzidi787 написа:
Здравейте.
Диагонала ще го сменям че е поизгнил и има луфт в болтовете.
Сложи диагонала на другата страна, защото в момента е поставен неправилно. Горния край на диагонала трябва да започва от горната панта.
zz_stefanov - майстор
Тоя спор с диагоналите съм го чел някъде тук.
Та диагонал на опън или диагонал на натиск.
Аз съм за диагонал на натиск. :)
Чираче - майстор
пет юни 15, 2018 11:24 amzz_stefanov написа:

Аз съм за диагонал на натиск. :)
Дай аргументи :?
zz_stefanov - майстор
Не знам, не съм учил сапромат. Мама и тати го бяха учили и го разбираха, на мен може да ми е останало нещо генетично, подсъзнателно. :-D
mavryt4o - майстор
И аз съм си мислил не съм учил.При диагонал на натиск би трябвало много по-лесно да се изкриви а на опън той няма как да се разпъне.Ползват се комбинирано двата начина когато има в средата хоризонтален фриз.Долния диагонал на опън а горния на натиск.Кое е най-правилно нз.
Чираче - майстор
пет юни 15, 2018 8:59 pmmavryt4o написа:
.Ползват се комбинирано двата начина когато има в средата хоризонтален фриз.Долния диагонал на опън а горния на натиск.Кое е най-правилно нз.
Аз си мисля, че е точно обратното - горния диагонал трябва да е натоварен на опън, а долния на натиск.
  • 1
  • 2

Тема "дървена дворна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: