• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
torbalan - Дървен философ
На опън или натиск има значение, когато се ползва метална шина. Шината не носи на натиск изобщо, за това е по-добре да е на опън. Тоест да почва от горната панта.

Когато се ползва греда, както е в случая, няма никакво значение. Гредата си носи и на натиск и на опън. Да му мислят пантите :)
Buliviv - специалист
Преди по - малко от месец реновирах същия тип "двойна гаражна" врата . В случая при мен незнайно кога първо е мазано с безир, а в последствие с блажна боя. Дървото бе изключително запазено, но и адски грозно с тази боя.
В случая е нужно първо да свалиш вратата / възможно е да имаш проблеми в пантите - предварително напръскай с WD или нещо от сорта /. След което демонтираш пантите. Нагряваш ги с горелка за да им падне мизерията и евентуални остатъци от стара боя. Забърсваш с парцал напоен в нафта, след което и с такъв с бензин, за да подготвиш основата. Боядисваш с каквото искаш.
Самата врата е нужно да я поизтъркаш . Аз лично ползвах ъглошлайф с монтирана шкурка на него, защото боята бе доста и свалянето и става бързо с него. Внимавай ако не си го правил преди опитай на някаква друга повърхност - при малки трепети на ръката задълбава.
След което лентовшлайф за финиш и вибро за каналчетата между дъските.
Най - накрая е и приятната част- лакирането.
Равносметката - почти 2 пълни дни работа + няколко часа за лакиране, мнооого много прах и чисто нова врата.
EDI - майстор
Диагонала си е на точното място.
zz_stefanov - майстор
съб юни 16, 2018 2:44 pmEDI написа:
Диагонала си е на точното място.
И аз мисля така, но ако е метална шина или арматурен прът, ще го направя както torbalan, на опън.
  • 1
  • 2

Тема "дървена дворна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: