• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Закупих си банциг Scheppach за да правя къщички за птички от шперплат 3мм #-o . Работи много добре но често късам лентите. Навярно аз не правя някоя нястройка както трябва но няма и от къде да прочета.Поръчвам ленти от Техно лес 10мм.-там е най-изгодно.
sbh - специалист
Да се скъса лента 10мм от шперплат 3мм наистина нещо не е наред. Може от прекалено или недостатъчно опъната лентата по време на работа. Или да е напукана от прекалено малкия радиус на колелата на банцига - аз имах подобен проблем със стария ми банциг.
И аз имам този проблем. При мен банцига е Ейнхел лентата е 1400мм. и независимо какво правя на 2-3 дни лентата се къса. Аз също взимах от Технолес всякакви варианти, но уви все същите резултати. Може би наистина заради малкият радиус става така нямам обяснение.
EDI - майстор
Кой модел Шепах си си взел.
sbh - специалист
Според мен лентите на Технолес са прекалено твърди за тези малки машини. Моят банциг е с лента 2240мм и лентите, които поръчах от Технолес, определено не стават за него. Толкова са груби, че бих рязал само дърва за огрев с тях.
mavryt4o - майстор
Незна какво ги правите тези ленти!?Моя малкия е с 40см колела 250см лента 12мм широка с закалени зъби на половин година я хвърлям а не е като да не работя.
EDI - майстор
Те говорят вероятно за най-малките, с лента дълга 1400-1470, там колелата са Ф 200 мм.
ZEDYCUS - майстор
На малкия райдер дето имам с колела 200мм, съм с лента за метал широка 6мм с едри зъби, дебела е 0,6мм, за алуминий и цветни метали. На инч са 8 зъба. Пак са поръчвани от Технолес и засега съм късал само една(рязах едно доста дебело парче алумин :-D ) Но ми я залепиха и пак си реже без проблем.
PIP - майстор
пон юни 18, 2018 11:07 amvaldi56 написа:
Закупих си банциг Scheppach за да правя къщички за птички от шперплат 3мм #-o . Работи много добре но често късам лентите. Навярно аз не правя някоя нястройка както трябва но няма и от къде да прочета.Поръчвам ленти от Техно лес 10мм.-там е най-изгодно.
Къде слагаш лентата? Ако не бъркам повечето малки банцизи за със заоблени колела и основата на зъба трябва да е на центъра на колелото, не както е на големите банцизи, които са с прави колела. След като банцига е нов пробвай първо друг модел лента и ако пак къса проблема ще е в банцига - лагери, биене на колелото, обороти, настройки.
lyubohar - майстор
И аз имам подобен минибанциг.
И много къса ленти.
Немски на поне 30г.
И установих,че горното колело не е в същата равнина като на долните и изплюва лентата.
И от там се къса.Вероятно старият собственик го е държал с натегната лента.
Какво ли не пробвах и не става.И отдавна не го ползвам.
Проверете си колелата дали са в една плоскост.
Снимката не е на моя,но мисля,че е същият.

Прикачен файл

140559359_1_585x461_bantsig-lematec-400w-15sm-vnos-germaniya-gr-lom.jpg
140559359_1_585x461_bantsig-lematec-400w-15sm-vnos-germaniya-gr-lom.jpg (27.46 KиБ) Видяна 3807 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Работа с Банциг Scheppach" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: