• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
kistbam - специалист
Здравейте. Направил съм портманто в коридора.
Леко съм го вградил в стената и сега остана да залепя первазите, за да стане по-красиво.
Въпроса ми е с какво лепило да залепя плоскостта за стената?
Нямам право на видии, щото ще се виждат. Плоскостта е гланцирано ПДЧ от Съливер. Сив Матрикс май беше.
Мислех си за вариант с монтажна пяна/лепило, но не знам колко здраво ще хване:

Прикачен файл:
IMG_20180709_071935.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180709_071902.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180709_071833.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180709_071814.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180709_071810.jpg
miliad - майстор
1.Към дървото с дибли и лепило зa дърво+ кaпчици секундно лепило нa местa зa първонaчaлнa якост.
2. Монтaжно лепило квото вземеш зa стенaтa. Aз бих добaвил и секундно дърво към дърво дa държи докaто стегне другото.
Chefo77 - майстор
Аз бих заложил на ПУ салам, комбиниран с качествено двойнозалепващо за първоначална фиксация. И не го товари, преди да изсъхне лепилото!!
И на видии защо да нямаш право - ако остават под закачалките :wink: На моята плоскост така съм скрил АМО винтовете.
miliad - майстор
:
пон юли 09, 2018 11:47 amChefo77 написа:
Аз бих заложил на ПУ салам, комбиниран с качествено двойнозалепващо за първоначална фиксация. И не го товари, преди да изсъхне лепилото!!
И на видии защо да нямаш право - ако остават под закачалките :wink: На моята плоскост така съм скрил АМО винтовете.
:roll: :?: :drinkers: , изпийте си кaфето първо, събудете се.
Ех, :-D .
kistbam - специалист
пон юли 09, 2018 11:39 ammiliad написа:
1.Към дървото с дибли и лепило зa дърво+ кaпчици секундно лепило нa местa зa първонaчaлнa якост.
2. Монтaжно лепило квото вземеш зa стенaтa. Aз бих добaвил и секундно дърво към дърво дa държи докaто стегне другото.
Дибли, имаш предвид тези:
Прикачен файл:
dibli-500x500.jpg
dibli-500x500.jpg (18.78 KиБ) Видяна 3415 пъти
Да пробия и двете плоскости и с лепило да ги хвана, така ли?
Препоръчай ми монтажно, щото взех на Moment последно някво и нещо не сполучих.

Chefo, портмантото вече е фиксирано.
Трябва само первазите да сложа.
miliad - майстор
Точно тия дибли. Това е дърводелското решение. Аз щях да ги хвана предварително тия первази с минификс и дибли, ма то свършило вече с толкова пяна във фугите.
Ползвам Момент Експрес Фикс обикновенно, по-гъсто е и обира неравности. Но тук ще ти отиде много малко лепило. Та квото вземеш, или имаш.
nikolov333 - майстор
Тя пяната не пречи да се резне и да го направи с минификс, понеже с диблите ще падне яко целене да ги курдиса, а и не знам тая пяна дали не му е разбутала правата линия на плоскостта, в която ще хваща первазите..
miliad - майстор
Той на тия 5,5м первази все ще се научи как се слагат дибли. :) . Дупка, грешка, дупка, грешка, накрая ще стане. Первазите са тънки и се гънат, а и са криви вече. :lol: .
Купи си центрове за дибли, дупчиш страницата, слагаш центъра вътре в дупката, налагаш перваза и му перваш един шамар да се отбележи мястото.
4 дибли на дългите страни ти стигат.
Chefo77 - майстор
пон юли 09, 2018 11:57 ammiliad написа:
:
пон юли 09, 2018 11:47 amChefo77 написа:
Аз бих заложил на ПУ салам, комбиниран с качествено двойнозалепващо за първоначална фиксация. И не го товари, преди да изсъхне лепилото!!
И на видии защо да нямаш право - ако остават под закачалките :wink: На моята плоскост така съм скрил АМО винтовете.
:roll: :?: :drinkers: , изпийте си кaфето първо, събудете се.
Ех, :-D .
Аз съм се събудил и съм го изпил.
Въпроса ми е с какво лепило да залепя плоскостта за стената?
Под плоскост аз разбирам гърба на портмантото.

kistbam - первазът е перваз, плоскостта си е плоскост :)

Об'рквацияя :lol: :lol:
kistbam - специалист
Мисля че се справих:
Прикачен файл:
IMG_20180713_173734.jpg
IMG_20180713_173734.jpg (93.78 KиБ) Видяна 3243 пъти
Прикачен файл:
IMG_20180713_192303.jpg
IMG_20180713_192303.jpg (110.74 KиБ) Видяна 3243 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на плоскост за стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: