Всичко за дърводелството
Прикачен файл:
_20180720_161206.JPG

Здравейте става въпрос за подавател на четиристранка, който е механичен и се задвижва посредством ремък от вала на щрайхмуса. Лагерът се намира на колелото задвижвано от щрайхмуса посредством ремък и съответно задвижващо подавателя.
Въпросът ми е дали да се захващам аз да го сменям или да потърся някой квалифициран който да свъши работата.
Andri01 - майстор
Ако не ти е занаят и не си правил нещо подобно,не се захващай. потърси някой приятел,разбиращ от механика. Все пак си иска и съответните инструменти.
пет юли 20, 2018 4:27 pmAndri01 написа:
Ако не ти е занаят и не си правил нещо подобно,не се захващай. потърси някой приятел,разбиращ от механика. Все пак си иска и съответните инструменти.
Имам един двама приятели но те никога не са се занимавали с дървообработващи машини та са автомеханици. Страх ме е като я разглобим да не се пръсне на съставни части, отзад незнам какво е. Аз съм от Стара Загора дали може да ми препоръчате някои който знае какво прави.Благодаря
Andri01 - майстор
Съжелявам, ако беше от Варна,щях да ти помогна. Това не е толкова сложно. При внимателна работа ,съм сигурен ще се справят.
mavryt4o - майстор
Каво те притеснява това не е чесовник чак пък да се разпадне на съставни части.До колкото разбрах проблема ти е лагер в редуктора.Сваляш го отваряш, вадиш въпросната ос и подменяш лагера.Подреждаш си чарковете и помниш последователноста.
съб юли 21, 2018 7:33 ammavryt4o написа:
Каво те притеснява това не е чесовник чак пък да се разпадне на съставни части.До колкото разбрах проблема ти е лагер в редуктора.Сваляш го отваряш, вадиш въпросната ос и подменяш лагера.Подреждаш си чарковете и помниш последователноста.
Утре ще го почвам пък да видим. :)
nikolson - майстор
Щом не сте правили такова нещо, а ще го правите сам, правете снимки на етапите при разглобяване и слагайте надписи на чарковете като лепите от хартиеното тиксо.
пон юли 23, 2018 12:25 pmnikolson написа:
Щом не сте правили такова нещо, а ще го правите сам, правете снимки на етапите при разглобяване и слагайте надписи на чарковете като лепите от хартиеното тиксо.
Прикачен файл:
_20180728_213803.JPG
Голяма играчка със смяната на лагера.То на тази ос още 3 лагера има иска да се разглоби целия подавател.И му направих едно цялостно ремонтче със смяна на всички лагери. Имам едно въпросче до къде да го пълня с масло , защото като го разглобявах изтече много малко около 600 ml.Забравих да спомена, че машината съм я вземал скоро и е работила малко.
пон юли 23, 2018 12:25 pmnikolson написа:
Щом не сте правили такова нещо, а ще го правите сам, правете снимки на етапите при разглобяване и слагайте надписи на чарковете като лепите от хартиеното тиксо.
Прикачен файл:
_20180728_213835.JPG
Голяма играчка със смяната на лагера.То на тази ос още 3 лагера има иска да се разглоби целия подавател.И му направих едно цялостно ремонтче със смяна на всички лагери. Имам едно въпросче до къде да го пълня с масло , защото като го разглобявах изтече много малко около 600 ml.Забравих да спомена, че машината съм я вземал скоро и е работила малко.
Прикачен файл:
_20180728_213835.JPG
Andri01 - майстор
Маслото - прецени на око. До болта ,който е в дясно от двете зъбни колелета. Но под него все пак-да не вземе да ти тече от там. Колелетата ще го вдигат на горе и ще смазва.

Тема "Смяна на лагер на задвижващия механизъм на подавател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: