Всичко за дърводелството
Пиша и в този форум - преди малко публикувах и в друг форум за дърводелство, а и както каза собственичката на фирмата "пишете и в Космоса, ако искате" :mrgreen: :yawinkle:

Ако мога да съм полезна на други, които имат интерес, дори и един човек, пак има смисъл.
Както писах по-горе поръчахме разкрой в Джи и Ем http://ploskosti-mebeli.g-m.bg/ миналия понеделник, като предварително платихме цялата сума- 1200лв, такава им била практиката. Явно, заради голямата поръчка получихме и безплатен транспорт, че и даже момчето разтоварва с нас - сигурно му влиза в задължението. Тази сутрин започваме да сортираме детайлите - ами вратичките надрани :rolleyes: , повечето от обратната страна, но и от лицевата има - #-o, казвам "нищо, ще мижам, докато я отварям . Започваме да сглобяваме чекмеджетата на гардероба, вътрешни за гардероба с едно чело, да, ама не - челото е по-късо от дъното. :arrow: Налагаме предната и задна част на чекмеджетата, предната, която е кантирана с 2мм кант от всички страни е по-къса и по-тясна с около 2мм от задната страна и съответно от фазера. :o Веднага започваме да прехвърляме всичко кантирано с 2мм кант, ами всичко е по-тясно с 1мм или 2мм, зависи дали е кантирано само от едната или от двете страни. Звъня във фирмата да ги питам какво става, след половин час проверки ми връщат обаждането и ми казват "всичко е точно" - проверено било, ролетката ми била различна. Казвам не ме разбирате, аз не ги меря, аз налагам детайлите - различни са, тавана на нощното шкафче ми е по-тесен от страниците и гърба. Челата на чекмеджетата като ги подредя едно под друго мога да видя какво има в чекмеджето :mrgreen: - по малки са. По-малки и вратичките .
Отговорът на шефа им - надраните детайли ще ги прекроят, а малките чела, вратички и страници остават - ще стесняваме гардероба- 2,20 широк, за да ползваме челата и секцията ще стесняваме и нощните шкафчета :yawinkle: #-o - не ми стана ясно как ще стесним всичко, можело и да подлагаме под водачите на чекмеджетата, обаче това беше, докато не дойде шефката, ще ги сменят, ама друг път. Сега пиша и жалба до
КЗП
https://www.kzp.bg/
Това са най-лошо похарчените ми 1200лв, но поне ще видя как работят държавните институции, какви права имаме гражданите и как можем да ги защитим.
Изображение Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тук някой е види, я не, оообаче фейсбук......
mavryt4o - майстор
Нека не се мълчи като ни тъпчат.Да има гласност.👍
Делян - специалист
Хм, интересно. Всички мебели при мен, без кухнята, са рязани и кантирани там и не съм имал проблеми. Но това беше преди 4-5-6 години. Явно са занижили качеството и контрола, или са сменили масторите...
Да, и ние сме поръчвали там преди години и нямаше проблеми. Сега се оказа, че фрезоват допълнително преди кантиране, но явно заради некомпетентност не са си нагласили машините както трябва. Размерите ги искат без кантовете, кроят ги както сме им ги поръчали, но после фрезоват и кантират и така,ние сме поръчали 670/146мм, за да се получи детайл с по 2мм кант 674/150, ама не, детайла е с около 2мм по-малък.

n_a написа:
Тук някой е види, я не, оообаче фейсбук......
Къде във Фейсбук да пиша, ако може да ме насочите?

Поръчвали сме на различни места, но такова нещо за първи път ни се случва. С такива машини не ми е ясно как са съсипали плоскостите. Има и други проблеми- примерно едното чело е с крива страна и не мога да си обясня как са успели да го изкривят :rolleyes:
Разбира се, че има неща, които може да преглътне човек и да ги замаскира, но ми стана смешно днес, защото едната вратичка, която също е надрана/ пясък имало по лентата като кантират, незнайно откъде/ дефектът беше запълнен с химикал или друго синеещо средство :o
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Във фейсбук си пишете на вашата си стена. И тагнете фирмата :-) Те ще ви блокират, де :-) Вашите приятели ще видят и приятелите на вашите приятели... като лавина е. А ако поддържате дискусия, съвсем ще засилите нещата. Това за морално удовлетворение "да съм полезна на други, които имат интерес, дори и един човек, пак има смисъл". А инак, вероятно ще пиете една студена вода. Засега. И КЗП и съд са бавна тромава работа, кой крив, кой прав и кога какво ще получите е въпрос на лично решение на собственичката на фирмата. Аз бих натоварила всичко и върнала с протокол, но това се прави веднага за надраното, за размер и сега може да върнете. С измерване тяхно и протокол. И да ви скроят нови. Това не са неща за по телефон и за крещене. Просто се стоварвате на място. :-) Като знам как е по складовте, ще имате подбрана публика

Тема "Разкрой на ПДЧ във фирма G-M (Джи и Ем) Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: