• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Този щрайх само от чужбина, иначе е номер 1 при тип мобилните щрайхове.
JustHappens - помощник
пон сеп 24, 2018 1:16 pmEDI написа:
Този щрайх само от чужбина, иначе е номер 1 при тип мобилните щрайхове.
Да гледах за него DW 735 е модела даже го няма и в amazon.uk само в щатите , някой знае ли от къде е на оферта да се поръча.
Като цяло ще съм благодарен някой ако ме ориентира какво да зема като държа да е мобилен с подобна големина мисля че 1000 лева за подобна машина е поносимо.
sbh - специалист
С този тип машини се работи много трудно без аспирация, така че ще трябва да се включи в бюджета и нещо което да събира отпадъчния материал.
Фитилчо - майстор
вт сеп 25, 2018 1:28 pmsbh написа:
С този тип машини се работи много трудно без аспирация, така че ще трябва да се включи в бюджета и нещо което да събира отпадъчния материал.
Точно така... Без да смуче аспирация , се задръства машината
пишман_майстор - майстор
JustHappens написа:
Да гледах за него DW 735 е модела даже го няма и в amazon.uk само в щатите , някой знае ли от къде е на оферта да се поръча.
В другия форум бях питал за него http://www.e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=137&t=5562
И на мен ми харесва като модел, виждал съм го и на "живо" , пипал , гледал . Имаше го преди време ( има 2-3 годинки) и в нашия продавалник , за 1800 пари ако не се лъжа.
В момента все още съм със стария си монтажен шрайх Ryobi ETP1531AK. Продавания от Джет в Бг си е пълен клонинг на това райоби . Дразнещото е лекото вкопаване в началото и в края на детайла ( решимо е до някаква степен, детайла се налага да е по-дълъг и доп. се подкъсява на желания размер, да отпаднат вкопаните части ) . Скъпите ножове, трудностите по заточването ( много са тесни ) , двигателят с четки, масата ( е можеше да са по-масивни ) , краткото време за работа и т.н. Ползвам го само когато се налага да правя нещо на място :) Имам и два АбЩр на Девалт 1150 и една Ел.Бекум 260ц-зелена , за малки машинки са достатъчно прецизни, с лесна настройка.
За хоби ентусиаст , като мен ме задоволяваха достатъчно ( или поне в голяма степен ) . Проблема е в малката ширина на обработване, около 260мм макс .
Преди не разполагах с много място, затова и насоките бяха такива, за преместваеми и компактни машинки. Вече има лека промяна в нещата, направих си доста по-голямо помещение ( 130кв.м 5 м височина ) и ако ми изпадне нещо на свястна фирма, добра цена , състояние и да е от чугун , правена по времето когато жените не си бръснеха краката , ще я взема :-D
  • 1
  • 2

Тема "Абрихт или щрайхмус ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: