• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
JustHappens - помощник
Здравейте, нов съм в дърводелството купил съм си единствено ръчни ел. и ръчни инструменти но започнах да се оглеждам за по сериозните машинки.
Запознат съм за какво служи абрихта и щрайхмуса (поне така си мисля) но бих искал да попитам някой по запознат ако има възможност единствено само за една от 2-те машини коя ще избере както и защо.Доколкото съм запознат абрихта се използа за рендосване и по точно за подравняване на материала като може както лицевата така и страничната примерно дъска ... следователно може и да се използва като щрайхмуса да намалява дебелината на дъската ??? или се бъркам ... да разбирасе няма да е толкова точно и прецизно но дали ще може ? 8-[ 8-[ 8-[
mavryt4o - майстор
Всичко може зависи колко го искаш.Разбира се първо абрихт
miliad - майстор
Две мaшини зa рaзлични, но взaимосвързaни оперaции. С aбрихтa изпрaвяш лице и кaнт нa детaйлa, с щрaйхмусa го кaлибровaш. И кaкто кaзвa Мaврудa, зaпочни с aбрихтa.
И...., може дa нaпрaвиш две лицa нa дъскaтa с aбрихт, трудно е дa сa успоредни. :)
bimbaeco - майстор
От двете машини щрайхмусът е по-универсален. Ако си направиш шейна, с него заместваш функцията на абрихта да изправя лицето. С кантовете работата е по-сложна, но ако пускаш по няколко дъсти една до друга, може и това да се направи. Освен всичко останало, щрайхмусът е по-компактен. С други думи, аз определено бих почнал с щрайхмус, за разлика от колегите по-горе.

mavryt4o - майстор
нед сеп 23, 2018 3:37 pmbimbaeco написа:
От двете машини щрайхмусът е по-универсален. Ако си направиш шейна, с него заместваш функцията на абрихта да изправя лицето. С кантовете работата е по-сложна, но ако пускаш по няколко дъсти една до друга, може и това да се направи. Освен всичко останало, щрайхмусът е по-компактен. С други думи, аз определено бих почнал с щрайхмус, за разлика от колегите по-горе.

Тоя клип е направен по-скоро да се ядосаш и да си купиш абрихт. :lol: Представи си искаш да изгладиш 10 дъски така и отиде ти лятото.С ренде ,оберфреза пак ще брадяса.Моята първа машина беше комбиниран абрихт и щрайхмус за 700лв след месеци дебнене.Се трябва да се почне от нещо.
kendal - специалист
Един път да съм на едно мнение с Ивайло,трудно се работи без абрихт,без щрайх става, но без така наречената рендосвачка направо не ми се мисли,това е по моя скромен опит в дърводелството.
mavryt4o - майстор
нед сеп 23, 2018 5:32 pmkendal написа:
Един път да съм на едно мнение с Ивайло,трудно се работи без абрихт,без щрайх става, но без така наречената рендосвачка направо не ми се мисли,това е по моя скромен опит в дърводелството.
Еее щом е за идеята все ще може да се заядем за нещо :partyman:
kendal - специалист
Няма заяждане,напротив писах че съм на едно мнение с теб :-D .
JustHappens - помощник
След по дълбоко проучване мисля че намерих по правилната машина за мене а именно шрайхмус ... попаднах на множество клипове как мога да превърна щрайхмуса на абрихт а обратното не ... един от тези клипове е ...

Също така намерих и множество клипове как електрическото ренде да го превърна на абрихт примерно ...



Така че мисля първо да се сдобия с щрайхмус .
mavryt4o - майстор
нед сеп 23, 2018 9:08 pmJustHappens написа:
След по дълбоко проучване мисля че намерих по правилната машина за мене а именно шрайхмус ... попаднах на множество клипове как мога да превърна щрайхмуса на абрихт а обратното не ... един от тези клипове е ...

Също така намерих и множество клипове как електрическото ренде да го превърна на абрихт примерно ...



Така че мисля първо да се сдобия с щрайхмус .
тука вече ме грабна :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Абрихт или щрайхмус ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: