Всичко за дърводелството
Здравейте!

Правим детски образователни играчки от дърво и за момента шкурим елементите ръчно. Дойде ни идея да шлайфаме плоскостите предварително, за да спестим време и енергия. Плоскостите са плоски 70 на 40 см от бреза (3 и 4 мм дебелина) . Ще се извършва операцията най-вероятно от жена (не знам дали има значение). Можете ли да ми препоръчате подходящ шлайф за целта?

Много благодаря предварително!:)
mavryt4o - майстор
нед сеп 23, 2018 11:55 pmkvelikov написа:
Здравейте!

Правим детски образователни играчки от дърво и за момента шкурим елементите ръчно. Дойде ни идея да шлайфаме плоскостите предварително, за да спестим време и енергия. Плоскостите са плоски 70 на 40 см от бреза (3 и 4 мм дебелина) . Ще се извършва операцията най-вероятно от жена (не знам дали има значение). Можете ли да ми препоръчате подходящ шлайф за целта?

Много благодаря предварително!:)
Благороден бизнес сте си избрали =D> За вашите цели всеки би ви свършил работа като се мине през делта,вибро,ексцентричен та дано се развиете до калибровъчен.
Lisko - майстор
Ма няма нужда да питате в три различни теми. То който трябва ще я види дори когато е само в една ;-)
Разбира се че има смисъл да се механизирате! Предполагам става дума за шкурки от 120 нагоре?
Да, засега шкурим с по-фини шкурки, даже 240-320 за да не се наранят повърхностите. То задължително ще остане частта с ръчното шкурене, защото като минат през лазерния плотер, елементите се обгарят леко и ще има нужда от дообработка. Но поне първоначалното голямо шлайфане да мине на машина, че сега е..... За публикуването в 3 теми се извинявам, не знам как съм го направила.

Между другото, ще съм благодарна и за всякакви съвети относно шлайфането и последващото ръчно шкурене за постигане на най- добър резултат. Може ли да ползваме по-едри шкурки първоначално според вас?

Тема "Каква шлайф машина за плоски повърхности?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: