Всичко за дърводелството
boghidar77 - помощник
Здравейте. Търся някой да изработи шкаф за баня конзолен от тиково дърво. Размер на шкаф ш80в55д43. с две чекмеджета с механизми за плавно отваряне и затваряне. Без плот отгоре.
EDI - майстор
Доста ще струва, по всяка вероятност, като знам цената на материала /около 3000 на кубик/ и гледам размерите, но вероятно си наясно с това.
mavryt4o - майстор
Покажи мостра може да ни заинтригуваш..
boghidar77 - помощник
Да сигурно няма да е евтино.Колко материал ще нужен да се изработи? Намерих дъски 14,5см. на 2.5см.Ако ли не ще търся друг вариант например HPL плоскости,PVC с HPL държа на дървесния изглед.Не знам дали масив обработен с импрегнанти грундове и лак ще е добра идея?
EDI - майстор
Размерите на материала са добри.Е, няма да е златен шкафа, но няма да е и колкото чамов.Дъба също е добър избор за такива проекти.Добре е, който го прави да ти е наблизо заради доставката.Драсни една скица да се ориентираме какво точно искаш.
пишман_майстор - майстор
Не е за всеки да го изработи, трябва се помисли добре и за канала/сифона . Как ще е изрязано чекмеджето . Предполагам ще е с батерия , която няма е на стената монтирана, ако е така се преценяват и там нещата с подвързването, дълбочината на чекмеджето . Трябва да е с добри механизми позволяващи бърз демонтаж и т.н. и т.н. Няма ли предложения край теб на готов продукт, шкафче специално за такъв тип монтаж и за такава цел?
PIP - майстор
чет ное 01, 2018 12:18 amboghidar77 написа:
Да сигурно няма да е евтино.Колко материал ще нужен да се изработи? Намерих дъски 14,5см. на 2.5см.Ако ли не ще търся друг вариант например HPL плоскости,PVC с HPL държа на дървесния изглед.Не знам дали масив обработен с импрегнанти грундове и лак ще е добра идея?
Ако банята се проветрява и отоплява може да се ползва абсолютно всякакъв дървен материал, включително и чам (в моята баня всичко е чам). Основния му недостатък е визията и дизайна (мек е и трябва да се съобразяваш с това). А към тея мерба и подобни 'декинг дървесини' вече имам алергия от третирането им с какви ли не химикали и не мога да ги понасям, отделно че не ми и харесват, има къде по-красиви дървесини.

Тема "Шкаф от Тиково дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: