Всичко за дърводелството
Elvis - специалист
нед фев 10, 2019 9:43 pmmiliad написа:
:-D😀😀
Голямо приключение, и подробно описано.
Аз като препоръчвах ел. ренде, не се удобри щот сваляло наведнъж по много.
Забравя се че се настройва от 0-5мм. Верно ще съсипеш комплект ножове, но времето за работа......, ех времето.
Та тия скосявания на ръба се правят с фреза или...... РЕНДЕ.
miliad Ти също спомена ъглошлайф и Chefo77 затвърди менението ми, че това е подхода. В една от дъските имаше пирон. Видях го още по време на работата с пистолета, но после забравих. Ако бях на варианта ренде със сигурност щях да си го отбележа, за да няма ... (там каквото става при рендетата и пироните). Просто не се виждах да ползвам ренде друг път в живота си - живея в апартамент в София и ъглошлайфа си е класика - отваряш в събота сутрин прозореца да влезе прохладния сутрешен въздух и чуваш как някой, някъде реже нещо с флекс :) Освен това сега ще ползвам ъглошлайфа с чашковидна (камбана) телена четка с усукани нишки да почистя металните части. Иначе аз за скосяванията знам единствено оберфреза, но тези бяха малко причудливи... на места ги имаше ясно изразени на други по-слабо, някъде имаше и дено странно зъбче в което ми спираше шпаклата... пълно със загадки беше - предполагам 30 годишната история на блока е в тези пейки.
miliad - майстор
Така е, препоръчах ъглошлайф като по-малкото зло пред лентов шлайф.
По-лесен за намиране "под наем" :), и по-универсален за последваща употреба.
А в първия си пост препоръчах ренде защото имам: ел. ренде, лентов шлайф, виброшлайф, орбитален шлайф, 2 ъглошлайфа, и пистолет за ГВ.
Та не че не знам какво могат.

П. С. Относно прочудливите скосявания, налу се сещаш че тия летви са правени за пейка, не за мебели за резиденция "Ексиновград". И колко години навън, казваш са били?
Там на слънце, дъжд, сняг, слънце,,,, ,
пишман_майстор - майстор
Не знам колко са пейките, но лично аз бих отишъл при някой който разбичва и продава колове от салкъм.Давам му поръчка, да ми заготви бичмета , толкова колкото ми са нужни и ги нареждам на пейките . Работа за час максимум на пейка, с махането на старите и на новите с дупките , болтовете и т.н. . 10 пейки за не повече от 10 часа. Ако се гони и визия и/или се наложи доп.обработка на носещи елементи , боядисване и т.н тогава повече време.
Ще изкарат над 15 години на слънце и дъжд без проблем .
rufo - специалист
Ето тук продават Рендосани елементи за пейки с два заоблени ръба:
4/9 см. - 2м. е на цена 7,20лв. с ДДС:
https://www.palisandar.com/

Прикачен файл

за пейки.jpg
за пейки.jpg (38.95 KиБ) Видяна 1501 пъти
Elvis - специалист
пон фев 11, 2019 5:11 pmrufo написа:
Ето тук продават Рендосани елементи за пейки с два заоблени ръба:
4/9 см. - 2м. е на цена 7,20лв. с ДДС:
https://www.palisandar.com/
Тези ги питах за подробности, като цената на доставка до София... Не ми отговориха. При второ запитване ми искаха телефон и след това не се свързаха с мен. Предполагам човек трябва да си купи над кубик дървесина за да има минимален шанс за внимание.
пон фев 11, 2019 5:11 pmrufo написа:
Ето тук продават Рендосани елементи за пейки с два заоблени ръба:
4/9 см. - 2м. е на цена 7,20лв. с ДДС:
https://www.palisandar.com/
Салкъма е много скъпо удоволствие! По-скоро, ако входа имаше финансова възможност направо бих поръчал нови пейки - С масивни чугунени крака и Sapelly дървесина са 400лв за брой с безплатна доставка до София.
EDI - майстор
Палисандрите съм ги отписал преди години, абсолютни келеши.
пишман_майстор - майстор
Elvis написа:
Салкъма е много скъпо удоволствие!
Странно е, че го казваш?! На каква цена си го видял? Да не си гледал някакъв калиброван материал?
Фитилчо - майстор
пон фев 11, 2019 7:57 pmEDI написа:
Палисандрите съм ги отписал преди години, абсолютни келеши.
Един от малкото сайтове, където цените са БЕЗ ДДС !
Тва селянията, мамата си таковало. Тарикатчета на дребно. Буллес са същите селяци ! Нема да им стъпим на тея боклуци.

Тема "Ренде или Лентов шлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: